طرز تهیه کیک کرم کارامل

طرز تهیه کیک کرم کارامل , دستور پخت کیک کرم کارامل

کیک کرم کارامل یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با مواد ساده ای تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک کرم کارامل در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک کرم کارامل
تخم مرغ۴ عدد
شکر۱ لیوان
آرد۲٫۵ لیوان
روغن مایع۱ لیوان
شیر۱ لیوان
پودر کرم کارامل۱ بستته
وانیل½ قاشق چایخوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک کرم کارامل

مرحله اول

برای تهیه کیک کرم کارامل خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج کرده اجازه می دهیم دمای آنها با دمای محیط هماهنگ شوند. فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود.

مرحله دوم

در این مرحله یک قالب میان تهی مناسب انتخاب کرده و درون آنرا با مقداری روغن مایع چرب کرده، سپس آرد پاشی می کنیم و قالب را بر می گردانیم تا آرد اضافی خارج شود. در ادامه آرد و بکینگ پودر را درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن برقی به خوبی ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ کرم رنگ و کش دار شود. حالا شیر را به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

حالا مواد درون کاسه را به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم، سپس روغن مایع را به کاسه اضافه کرده و به مدت ۳۰ ثانیه در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه پودر کرم کارامل را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مواد خشک را ۳ مرتبه به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا مایه کیک یکدست شود. در ادامه مایه کیک را درون قالب ریخته و قالب را چند مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم.

مرحله ششم

حالا قالب را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۵۰ دقیقه تا ۱ ساعت درون فر بماند تا کاملا پخته شود. در ادامه برای اطمینان از پخت کیک یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله هفتم

در صورتی که مایه کیک به خلال دندان یا سیخ چوبی نچسبیده بود کیک کاملا پخته است. حالا قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود، سپس کیک را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.