طرز تهیه فرنی کدو حلوایی ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه فرنی کدو حلوایی ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه فرنی کدو حلوایی فرنی کدو حلوایی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه خورش کدو حلوایی

طرز تهیه خورش کدو حلوایی با رب انار طرز تهیه خورش کدو حلوایی با گوشت چرخ کرده طرز تهیه خورش کدو تنبل بوشهری طرز تهیه خورش کدو حلوایی شیرازی طرز تهیه خورش کدو حلوایی بدون گوشت طرز تهیه خورش کدو حلوایی با شکر خورش کدو حلوایی با مرغ و رب انار طرز تهیه خورش کدو حلوایی با مرغ

خورش کدو حلوایی یکی از انواع خورش های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش کدو حلوایی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کدو حلوایی½ کدو حلوایی
پیاز۲ عدد
گوشت گوسفندی۳۰۰ گرم
رب آلوچه۱ قاشق غذاخوری
رب انار ملس۱ قاشق غذاخوری
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
آب لیمو ترش تازهبه مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار کافی
پودر دارچین و روغن مایعبه مقدار کافی

طرز تهیه خورش کدو حلوایی

مرحله اول

برای تهیه خورش کدو حلوایی خوشمزه در ابتدای کار پیاز را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم. حالا مقداری روغن مایع به قابلمه اضافه کرده و بلافاصله پیاز را می‌ افزاییم.

مرحله دوم

حالا پیاز را تفت می دهیم تا کمی سرخ و طلایی شود، سپس گوشت را به صورت مکعبی خرد کرده و به همراه مقداری زردچوبه به قابلمه می‌ افزاییم. در ادامه به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوشت سرخ شود و به اندازه کافی به قابلمه آب اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا درب قابلمه را بسته و اجازه می دهیم گوشت به مدت ۲ تا ۳ ساعت کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان پوست کدو حلوایی را جدا کرده و به صورت نواری باریک خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا مقداری روغن مایع به تابه اضافه کرده و برش های کدو حلوایی را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه، و پودر دارچین، زعفران دم کرده و آب لیمو ترش تازه به تابه می افزاییم، سپس تفت می دهیم تا کدو حلوایی ها سرخ شوند.

مرحله پنجم

زمانی که کدوها سرخ شدند، آنها را به همراه مقداری نمک، رب آلوچه، آب لیمو ترش تازه، رب انار ملس و زعفران دم کرده به قابلمه می افزاییم، سپس اجازه می دهیم خورش به مدت ۲۰ دقیقه دیگر بجوشد تا کاملا جا بیفتد.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان قابلمه را از روی حرارت برداشته، سپس خورش کدو حلوایی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در نهایت خورش به همراه برنج زعفرانی، سبزی خوردن و لیمو ترش تازه سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 8 مهر 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.