طرز تهیه کباب مارپیچ با گوشت و مرغ به روش مجلسی برای مهمونی

طرز تهیه کباب مارپیچ

طرز تهیه کباب مارپیچ

خیلی از ما عاشق کباب هستیم، اما بعضی وقت‌ها دلمون می‌خواد یه تنوع جدید تجربه کنیم. طرز تهیه کباب مارپیچ هم دقیقا همین فرصت رو به ما می‌ده. این کباب با ترکیبی از گوشت و مرغ درست می‌شه و مزه‌ای متفاوت و خاص داره. حالا بیایید ببینیم برای درست کردن این کباب لذیذ و متفاوت به چه چیزهایی نیاز داریم.

برای تهیه کباب مارپیچ، اول پیاز رو رنده کرده و آبش رو بگیر. بعد با گوشت چرخ کرده، سیر، آرد نخودچی و ادویه‌ها مخلوط کن و خوب ورز بده. سینه مرغ رو هم نواری ببر و با زعفران و ادویه‌ها مزه‌دار کن. هر دو مخلوط رو نیم ساعت توی یخچال بذار. سیخ‌های چوبی رو آماده کن، بعد گوشت و مرغ رو به صورت مارپیچ به سیخ بزن. با کره ذوب شده و زعفران روی کباب‌ها رو بپوشون و بعد توی تابه سرخ کن. در آخر، با برنج یا نان سرو کن و لذت ببر.

مواد اصلی برای ۴ نفرمقدار
گوشت چرخ‌کرده۳۵۰ گرم
سینه مرغ بدون پوست و استخوان۱ عدد
سیخ چوبیبه تعداد لازم
سایر موادمقدار
پیاز متوسط۱ عدد
آرد نخودچی۱ قاشق غذاخوری
حبه سیر۲ عدد
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
کرهبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب مارپیچ

مرحله ۱: آماده‌سازی مخلوط گوشتی

ابتدا پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید. در یک کاسه بزرگ، گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، سیر له شده، آرد نخودچی و ادویه‌ها اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید تا کاملا یکدست شوند. برای اینکه مخلوط خوب منسجم شود، حدود ۵۰ بار آن را درون کاسه بکوبید. سپس مخلوط را با سلفون بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله ۲: آماده‌سازی سینه مرغ

سینه مرغ را استخوان‌گیری کرده و به صورت نوارهای باریک ببرید. نوارها را با چکش گوشت کمی بکوبید تا نرم شوند. آنها را در یک ظرف قرار داده و با زعفران دم کرده، نمک و فلفل سیاه مزه‌دار کنید. این مواد را نیز به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا طعم‌دار شوند.

مرحله ۳: آماده‌سازی سیخ‌ها

سیخ‌های چوبی را که از قبل در آب خیسانده‌اید، از آب خارج کنید تا هنگام پخت نسوزند.

مرحله ۴: فرم‌دهی کباب‌ها

از مخلوط گوشتی به اندازه گردو بردارید و به شکل گوشت قلقلی درآورید. سپس یک قطعه نوار مرغ را به سیخ بزنید، بعد یک گوشت قلقلی، و دوباره نوار مرغ را دور گوشت بپیچید و این روند را تکرار کنید تا تمام مواد تمام شود.

مرحله ۵: آماده‌سازی مخلوط

کره و زعفران کره را ذوب کنید و به آن زعفران دم کرده اضافه کنید. این مخلوط را خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله ۶: مرینیت کباب‌ها

با استفاده از یک قلمو، مخلوط کره و زعفران را روی کباب‌های مارپیچی بمالید تا کاملا پوشیده شوند.

مرحله ۷: پخت کباب‌ها

در یک تابه بزرگ، کمی روغن داغ کنید. سپس سیخ‌های کباب را در تابه قرار دهید و اجازه دهید کباب‌ها از هر دو طرف به خوبی بپزند. در حین پخت، سیخ‌ها را بچرخانید تا همه جوانب به خوبی سرخ شوند.

مرحله ۸: سرو کردن

کباب‌های پخته شده را از تابه خارج کنید. در صورت تمایل، می‌توانید چند گوجه گیلاسی را نیز به سیخ بزنید و در تابه سرخ کنید. کباب‌ها را به همراه برنج یا نان تازه سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 28 اردیبهشت 1403
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.