طرز تهیه ساندویچ مرغ و آووکادو خوشمزه و سالم به روش رژیمی

طرز تهیه ساندویچ مرغ و آووکادو

طرز تهیه ساندویچ مرغ و آووکادو

سلام! امروز می‌خوایم طرز تهیه ساندویچ مرغ و آووکادو رو یاد بگیریم. این ساندویچ خوشمزه و سالم، ترکیبی از مرغ، آووکادو و سبزیجات تازه است که به همراه نان پیتا سرو می‌شه. خیلی راحت و سریع آماده می‌شه و می‌تونه یه گزینه عالی برای ناهار یا شام باشه. پس بریم سراغ مواد لازم و بعدش طرز تهیه رو قدم به قدم پیش بریم.

برای تهیه ساندویچ مرغ و آووکادو، ابتدا مرغ، سبزیجات و آووکادو را خرد و آماده می‌کنیم. مرغ‌ها را با ادویه‌ها مزه‌دار کرده و می‌ذاریم داخل یخچال تا طعم بگیرن. بعد مرغ‌ها و کدوها را گریل می‌کنیم. سالاد سبزیجات و آووکادو رو آماده کرده و با مرغ‌های گریل شده و سس ماست مخلوط می‌کنیم. در نهایت مواد را داخل نان پیتا می‌ریزیم و ساندویچ‌ها را سرو می‌کنیم. نوش جان!

مواد اصلی برای ۲ نفرمقدار
سینه مرغ۲ عدد
آووکادو۱ عدد
کدو۲ عدد
کاهو۱/۲ عدد
گوجه گیلاسی۴ عدد
پیاز بنفش۱ عدد
پیاز سفید۱ عدد
مواد دیگرمقدار
گشنیز۱ دسته
سیر۲ حبه
نان پیتا۱ بسته
ماست یونانی۱/۲ پیمانه
روغن زیتون۱ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا و پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه ساندویچ مرغ و آووکادو

مرحله ۱: آماده‌سازی مواد اولیه

مرغ را بشورید و روی تخته برش به صورت مکعبی خرد کنید و بذارید آبش بره. گشنیز را بشورید و روی تخته برش ساطوری خرد کنید. پیاز بنفش و سفید را بشورید و نگینی و رنده کنید. کدوها را بشورید، پوست بگیرید و حلقه‌ای برش بدید. گوجه گیلاسی‌ها را بشورید و از وسط نصف کنید. سیر را پوره کنید. آووکادو را بشورید، پوست بگیرید و خرد کنید. کاهو را بشورید و روی تخته برش ریز خرد کنید.

مرحله ۲: مزه‌دار کردن مرغ

مرغ‌های مکعبی خرد شده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پاپریکا مخلوط کنید. درب ظرف را بذارید و مرغ‌ها را به مدت ۱ ساعت داخل یخچال قرار بدید تا مزه‌ها به خوبی ترکیب بشن.

مرحله ۳: تهیه سالاد

کاهوهای ریز خرد شده را با پیاز بنفش و گشنیز مخلوط کنید. آووکادو و گوجه گیلاسی را هم به سالاد اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا مخلوط شن. سالاد را کنار بذارید تا برای مراحل بعد آماده باشه.

مرحله ۴: گریل کردن مرغ

در تابه مناسبی روغن زیتون بریزید و سینه مرغ خرد شده را با حرارت بالا تفت بدید تا آبش خارج نشه و آبدار بمونه. بعد از گریل شدن، مرغ‌ها را از تابه خارج کنید و کنار بذارید.

مرحله ۵: گریل کردن کدو

در همون تابه مقداری روغن زیتون بریزید و کدوهای حلقه‌ای شده را گریل کنید. کدوها را هم بزنید تا دو طرفشون به خوبی گریل بشن.

مرحله ۶: تهیه سس ماست

در یک کاسه ماست یونانی یا ماست چکیده را با نمک و سیر پوره شده مخلوط کنید و مواد را خوب هم بزنید تا یکدست بشه. مرغ‌های گریل شده را به کاسه اضافه کنید و با مواد مخلوط کنید تا مزه‌ها به خوبی ترکیب بشن.

مرحله ۷: ترکیب مرغ با سالاد

مرغ‌های گریل شده با سس ماست را به سالاد اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا همه مواد با هم ترکیب بشن و طعم و مزه به همه قسمت‌های سالاد بره.

مرحله ۸: آماده‌سازی نان پیتا

نان پیتا را به صورت قیف یا لقمه بپیچید. مواد آماده شده را داخل نان بریزید و ساندویچ‌ها را به ترتیب درست کنید.

مرحله ۹: سرو ساندویچ

ساندویچ‌های آماده شده را داخل ظرف سرو قرار بدید. می‌تونید برای تزئین، ساندویچ‌ها را از نصف روی هم بچینید تا دیزاین زیبایی داشته باشید. ساندویچ مرغ و آووکادو آماده است. نوش جان!

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 21 تیر 1403
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.