طرز تهیه سالاد ماکارونی مکزیکی ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سالاد ماکارونی مکزیکی ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سالاد ماکارونی مکزیکی سالاد ماکارونی مکزیکی یکی از انواع سالادهای خوشمزه و ساده کشور مکزیک است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه کوفته نخودچی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوفته نخودچی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوفته نخودچی کوفته نخودچی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با رسپی ها و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه شش انداز بادمجان به روش شمالی و با طعم عالی

طرز تهیه شش انداز بادمجان به روش شمالی و با طعم عالی

طرز تهیه شش انداز بادمجان سس انداز بادمجان یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با بادمجان درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ

طرز تهیه استیک با سس قارچ و پوره سیب زمینی قیمت استیک با سس قارچ طرز تهیه استیک مرغ با سس قارچ فیلم طرز تهیه استیک با سس قارچ طرز تهیه استیک گوساله طرز تهیه سس قارچ استیک مرغ طرز تهیه سس قارچ مجلسی طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ در فر

استیک گوشت در بسیاری از نقاط جهان به غذایی محبوب تبدیل شده است که در آشپزخانه های خانگی و رستوران ها طبخ و سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه استیک گوشت در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم استیک با سس قارچ
گوشت۴۰۰ گرم
فلفل سیاهبه میزان لازم
روغن۲ قاشق غذا خوری
تنداریزربه میزان لازم
سیر۳ حبه
رزماریکمی
مواد لازم برای سس قارچ
قارچ متوسط۷ عدد
پیاز چه۳ تا ۴ شاخه
کره۲۵ گرم
آرد۱ قاشق مربا خوری
فلفل سیاهبه میزان لازم
آروماتبه میزان لازم
شیر۱ استکان
خامه۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ

مرحله اول

برای تهیه استیک خوشمزه و مخصوص باید از گوشت فیله استفاده کرد. فیله را از قطر، برش ۴ سانتی زده و دوباره آن را از وسط برش می ‌زنیم ولی تا آخر باز نشود که به یک تکه استیک بزرگتر تبدیل شود.

مرحله دوم

بعد با بیفتک کوب کمی می ‌زنیم تا نازکتر شود. فلفل سیاه که پوک کننده گوشت است را بصورت نیم کوب روی گوشت می ‌ریزیم‌ و تندرایزر می ‌زنیم و به روغن مایع آغشته می‌ کنیم و روی هم می‌ چینیم.

مرحله سوم

بعد سیر را برش نازک زده و به همراه رزماری لابه لای فیله ها می ‌گذاریم و حداقل سه ساعت استراحت می ‌دهیم. بعد روی استیک پز آن را می ‌پزیم که برای هرطرف دو دقیقه و نیم روی استیک پز باشد.

مرحله چهارم

برای این که خطوط ضربدری روی گوشت بیفتد، دوباره هر طرف را از جهت دیگر دو دقیقه و نیم دیگر پخت می‌ دهیم. پس هر طرف پنج دقیقه می ‌شود که این استیک از نوع پخت کامل می‌ باشد.

مرحله پنجم

اگر بیشتر از سه ساعت استیک خام را در یخچال بخواهیم نگهداری کنیم، حتما باید روغن کاملا روی فیله را پوشانده باشد که در این صورت تا سه روز هم می ‌توانیم در یخچال نگهداری کنیم.

مرحله ششم

در صورتی که چند روز استیک را در یخچال نگه می ‌داریم تندرایزر نمی‌ زنیم و یک ساعت قبل از پخت تندرایزر زده و بعد پخت کنیم. وقتی از تندرایزر استفاده می‌کنیم از نمک استفاده نکنیم چون تندرایزر شور است.

مرحله هفتم

در صورت نداشتن تندرایزر از نمک استفاده شود. می‌توان تکه های فیله را از شب قبل مزه دار کرد. در این مرحله باید سس قارچ را تهیه کنیم. برای این کار، قارچ را خلال می‌ کنیم و تفت می‌ دهیم.

مرحله هشتم

بعد قسمت سفید پیازچه را خرد کرده و با کره تفت می ‌دهیم و سپس آرد را به آن اضافه می‌ کنیم و تفت می ‌دهیم. بعد قارچ سرخ شده را با آن مخلوط کرده و فلفل سیاه و آرومات اضافه می ‌کنیم.

مرحله نهم

در پایانی شیر را اضافه می کنیم، جوش که آمد و کمی لعاب انداخت خامه را اضافه کرده، وقتی جوش آمد از روی اجاق بر می‌داریم. سس قارچ اماده شده را به صورت پخش روی استیک می ریزیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 بهمن 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.