طرز تهیه کباب کوبیده خانگی ساده

طرز تهیه کباب کوبیده گوشت با دنبه طرز تهیه کباب کوبیده خانگی ساده طرز تهیه کباب کوبیده با سماق فیلم طرز تهیه کباب کوبیده طرز تهیه کباب کوبیده تابه ای طرز تهیه کباب کوبیده روی توری طرز تهیه کباب کوبیده با گوشت گوساله طرز تهیه کباب کوبیده برای 10 نفر

کباب کوبیده از غذاهای بسیار دوست داشتنی و خوشمزه ایرانی است که امروزه با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب کوبیده خانگی ساده در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوسفندی۴۰۰ گرم
گوست گوساله۶۰۰ گرم
پیاز سفید۲ عدد متوسط
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
کرهبه مقدار کافی

طرز تهیه کباب کوبیده خانگی ساده

مرحله اول

برای تهیه کباب کوبیده خانگی ساده ابتدا پیازها را با رنده ریز رنده می کنیم، سپس آب اضافی شان را به طور کامل می گیریم، به صورتی که تفاله پیاز کاملا خشک باشد. در ادامه پیاز را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم تا حالت اسیدی اش از بین برود.

مرحله دوم

در این مرحله گوشت ها را چرخ می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. توجه داشته باشید که برای کوبیده بهتر است از ترکیب گوشت گوسفند و گوساله استفاده کنیم. با این کار کباب کوبیده نرم و آبدار می شود و نیازی به اضافه کردن دنبه نیست.

مرحله سوم

حالا پیاز را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را با دست به خوبی ورز می دهیم تا کاملا یکدست شوند. مایه کباب کوبیده را باید حداقل به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با دست ورز دهیم تا حالتی چسبناک پیدا کند.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از اینکه مایه کباب آماده شد، روی درب کاسه را می پوشانیم و به مدت یک تا چند ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مایه کباب استراحت کند. پس از گذشت این زمان کاسه حاوی مایه کوبیده را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله پنجم

حالا یک کاسه آب ولرم جلوی دستمان قرار می دهیم. برای اینکه گوشت به دستمان نچسبد، ابتدا دستمان را خیس می کنیم، سپس به مقدار ۰۱۰ تا ۱۲۰ گرم از مایه کوبیده بر می داریم و آنرا مانند یک کوفته در دستمان شکل می دهیم.

مرحله ششم

حالا مایه کوبیده را بالای سیخ قرار می دهیم و آنرا روی سیخ به صورت یکدست پهن می کنیم. در نهایت با انگشتانمان روی کباب را نقش می اندازیم تا علاوه بر اینکه مغز پخت شود، در پایان پخت ظاهر زیباتری نیز داشته باشد.

مرحله هفتم

به همین ترتیب تمام مایه کباب را سیخ می کنیم و روی یک سینی به ترتیب می چینیم. در ادامه منقل ذغال را به صورت یکدست روشن و با حرارت بالا آماده می کنیم، سپس سیخ های کباب را به ترتیب روی منقل می چینیم.

مرحله هشتم

توجه داشته باشید که برای داشتن کباب کوبیده آبدار، باید کباب ها را به مدت کم و با حرارت بالا بپزیم. اگر سیخ های کباب زمان زیادی روی حرارت بمانند، کباب ما در پایان خشک و سفت می شود. پس از اینکه مایه کباب به سیخ چسبید، می توانیم سیخ ها را بچرخانیم.

مرحله نهم

در صورت تمایل چند عدد گوجه فرنگی نیز سیخ می کنیم و روی منقل قرار می دهیم تا در کنار کباب ها بپزند. حالا برای لذیذتر شدن کباب ها می توانیم مقداری کره ذوب شده و زعفران دم کرده را با هم ترکیب کنیم و روی کباب ها بمالیم.

مرحله دهم

در پایان کوبیده های آماده شده را مستقیما روی برنج یا نان قرار می دهیم. این کار باعث می شود چربی و روغن کباب به نان یا برنج منتقل شود. در ادامه گوجه فرنگی ها را نیز درون ظرف می کشیم و به همراه کباب کوبیده سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 2 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.