طرز تهیه کیک هل زعفران مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک هل زعفران مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک هل زعفران کیک هل زعفران یکی از انواع کیک های خوشمزه و خوش عطر است که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه شیرینی نخودچی لاته مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی نخودچی لاته مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی نخودچی لاته شیرینی نخودچی لاته یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که بافت نرم و لطیفی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه کیک خرفه به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک خرفه به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک خرفه کیک خرفه یکی از انواع کیک های سنتی و خوشمزه ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون کاغذ روغنی طرز تهیه شیرینی کشمشی برای ۶ نفر طرز تهیه شیرینی کشمشی با روغن مایع طرز تهیه شیرینی کشمشی با پیمانه طرز تهیه شیرینی کشمشی با شکر فیلم طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر طرز تهیه شیرینی کشمشی برای 10 نفر

شیرینی کشمشی از شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی است که معمولا برای پذیرایی های شلوغ استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی کشمشی
آرد قنادی۲۹۰ گرم (۲ و ⅓ پیمانه)
پودر قند۲۵۰ گرم (۲ پیمانه سر پر)
کره۱۵۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
کشمش۱۲۰ گرم (¾ پیمانه)
وانیل½ قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی کشمشی خانگی ابتدا کره را به همراه پودر قند داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به مدت ۵ دقیقه با دور تند همزن مخلوط می کنیم تا رنگ مواد کرمی شود، سپس یکی از تخم مرغ ها را اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا مواد را به مدت یک دقیقه دیگر ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس تخم مرغ باقیمانده را به همراه وانیل به کاسه می افزاییم و مجددا یک دقیقه دیگر مواد را با همزن مخلوط می کنیم تا کاملا ترکیب شوند.

مرحله سوم

در این مرحله ۱ قاشق غذاخوری از آرد را کنار می گذاریم، سپس باقیمانده آرد را روی مواد داخل کاسه الک می کنیم و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس با دور کند همزن کمی مخلوط می کنیم تا به خوبی مخلوط شوند.

مرحله چهارم

حالا فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. سپس درون سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم. اگر کاغذ روغنی نداشتیم، با روغن سینی را چرب می کنیم، سپس آرد پاشی می کنیم.

مرحله پنجم

حالا سینی فر را بر می گردانیم تا آرد اضافی داخل آن بریزد. در ادامه کشمش ها را با ۱ قاشق غذاخوری آرد ترکیب می کنیم، سپس به مایه شیرینی اضافه می کنیم. حالا به آرامی با لیسک مخلوط می کنیم تا کشمش در تمام مایه شیرینی پخش شود.

مرحله ششم

در این مرحله مایه شیرینی را درون قیف با ماسوله ساده می ریزیم و روی سینی فر پایپ می زنیم. در ادامه پس از اینکه تمام مایه شیرینی را آماده کردیم، سینی فر را در طبقه وسط فر قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزند.

مرحله هفتم

حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای پخت شیرینی ها زمان لازم است. در صورتی که فر نداشته باشیم می توانیم این شیرینی را درون تابه نیر درست کنیم. برای این منظور درون تابه دو طرف دو لایه کاغذ روغنی قرار می دهیم.

مرحله هشتم

حالا مایه شیرینی را با قیف روی کاغذ روغنی پایپ می کنیم، سپس واشر پلاستیکی تابه را خارج می کنیم و درب آنرا می بندیم. در ادامه روی حرارت ملایم شعله پخش کن قرار داده، سپس تابه را روی شعله پخش کن قرار می دهیم.

مرحله نهم

حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می دهیم تا شیرینی ها به طور کامل بپزند. در پایان سینی فر را از داخل فر خارج کرده یا تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا شیرینی ها خنک شوند، سپس در ظرف مورد نظرمان می چینیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 3 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.