طرز تهیه قلیه ماهی ساده رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قلیه ماهی ساده رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قلیه ماهی ساده قلیه ماهی از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان های جنوبی کشورمان می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه چیکن برگر ساده رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیکن برگر ساده رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیکن برگر چیکن برگر یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده رستورانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه قلیه تن ماهی به روش جنوبی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قلیه تن ماهی به روش جنوبی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قلیه تن ماهی قلیه تن ماهی یکی از انواع غذاهای جنوبی کشورمان است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری پفکی

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری با ماست سیب زمینی سوخاری دونفره طرز تهیه سیب زمینی سوخاری پفکی دانلود سیب زمینی سوخاری پوره سیب زمینی سوخاری طرز تهیه سیب زمینی سوخاری رستورانی طرز تهیه سیب زمینی سوخاری در ماهیتابه طرز تهیه سیب زمینی سوخاری در فر

سیب زمینی سوخاری یکی از انواع پیش غذاهای خوشمز و فست فودی است که با دستورهای بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سیب زمینی سوخاری پفکی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی۲ عدد
جعفری۱ دسته
آرد۱ لیوان
پودر سوخاری۱ لیوان
تخم مرغ۲ عدد
نمک۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه½ قاشق چایخوری
آویشن½ قاشق چایخوری
روغن مخصوص سرخ کردنیبه مقدار کافی
پنیر پیتزا۱۰۰ گرم

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری پفکی

مرحله اول

برای تهیه سیب زمینی سوخاری ساده و خوشمزه ابتدا سیب زمینی ها را به خوبی می شوییم، سپس به همراه ۲ لیوان آب و ۱ قاشق چایخوری نمک داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

برای پخت کامل سیب زمینی ها حدودا به ۳۵ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز است. پس از اینکه سیب زمینی ها به طور پختند و نرم شدند، آنها را زیر آب قرار می دهیم تا کمی خنک شوند، سپس پوست شان را جدا می کنیم.

مرحله سوم

حالا سیب زمینی ها را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با گوشتکوب به صورت یکدست له می کنیم. در ادامه جعفری را به صورت ساطوری ریز خرد کرده و به همراه نمک، فلفل سیاه و آویشن به کاسه می افزاییم و ملخوط می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد گندم، پودر سوخاری و تخم مرغ ها را به صورت جداگانه در سه کاسه می ریزیم. سپس تخم مرغ ها را با چنگال مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شوند. در ادامه کمی آب هم جلوی دستمان قرار می دهیم.

مرحله پنجم

حالا یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که سیب زمینی ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند. توجه داشته باشید که حرارت زیر تابه باید روی کمترین درجه باشد تا سیب زمینی ها مغز پخت شوند.

مرحله ششم

در این مرحله دستمان را با کمی آب نم دار می کنیم و به اندازه یک نارنگی از مایه سیب زمینی بر میداریم، سپس آنرا در کف دستمان باز می کنیم. حالا مقداری پنیر پیتزا در وسط آن قرار داده و به صورت گرد یا بیضی جمعش می کنیم.

مرحله هفتم

سیب زمینی را به خوبی فشار می دهیم تا در هنگام سرخ شدن، پنیر از آن خارج نشود. در ادامه ابتدا سیب زمینی را درون آرد ساده، سپس تخم مرغ و در نهایت درون پودر سوخاری می غلطانیم تا به طور کامل پوشش داده شود.

مرحله هشتم

در این مرحله سیب زمینی را درون روغن که به خوبی داغ شده است می اندازیم و تمام قسمت های آنرا به صورت یکدست سرخ می کنیم. به همین تریبت تمام مایه سیب زمینی را آماده کرده و درون روغن سرخ می کنیم.

مرحله نهم

پس از اینکه سیب زمینی های سوخاری آماده شدند، آنها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل گرفته شود، سپس در ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 8 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.