طرز تهیه خورش خلال کرمانشاهی مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه خورش خلال کرمانشاهی مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه خورش خلال خورش خلال یکی از انواع غذاهای خوشمزه غرب کشورمان است که به عنوان یک غذای کردی شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه دوپیازه میگو به روش جنوبی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دوپیازه میگو به روش جنوبی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دوپیازه میگو دوپیازه میگو یکی از انواع غذاهای خوشمزه جنوب کشورمان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دوپیازه …

طرز تهیه سوسیس مرغ به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سوسیس مرغ به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سوسیس مرغ سوسیس مرغ یکی از انواع فراورده های خوشمزه و پرطرفدار گوشت مرغ است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه چیپس ترتیلا

طرز تهیه چیپس ترتیلا طرز تهیه چیپس ذرت طرز تهیه چیپس ترتیلا در فر طرز تهیه چیپس ترتیلا آپارات قیمت چیپس ترتیلا طرز تهیه چیپس با نشاسته طرز تهیه چیپس خانگی با آرد گندم

چیپس ترتیلا که با نام چیپس ذرت هم شناخته می شود یکی از میان وعده های خوشمزه بین المللی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیپس ترتیلا در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم  چیپس ترتیلا
آرد ذرت⅔ لیوان
آرد گندم۱ لیوان
آبحدود ½ لیوان
روغن مایع⅓ لیوان
بکینگ پودر۱ قاشق مرباخوری
نمک۱ قاشق مرباخوری
پودر سیر½ قاشق چایخوری
فلفل سیاه½ قاشق چایخوری
فلفل قرمز½ قاشق چایخوری
جعفری خشک۱ قاشق چایخوری
روغن سرخ کردنبه مقدار کافی

طرز تهیه چیپس ترتیلا

مرحله اول

برای تهیه چیپس ترتیلای خوشمزه به روش خانگی ابتدا آرد ذرت را به همراه گندم و بکینگ پودر با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس دو تا سه مرتبه الک می کنیم و داخل یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله نمک را به همراه پودر سیر، فلفل قرمز و فلفل سیاه به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه جعفری خشک شده را در کف دستانمان به خوبی پودر می کنیم، سپس به مواد درون کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا ادویه ها به طور کامل درون مواد پخش شوند. توجه داشته باشید که مقدار و نوع ادویه های مصرفی در این چیپس سیلقه ای است و می توانیم آنها را نسبت به ذائقه خود تغییر دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله روغن را به مواد درون کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا حالتی شبیه نان خرده پیدا کنند، سپس آب را کم کم اضافه کرده و با قاشق مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و لطیف شکل بگیرد که به دست نچسبد.

مرحله پنجم

زمانی که خمیر جمع شد، اضافه کردن آب را متوقف می کنیم، سپس خمیر را به سطح کار منتقل می کنیم و کمی ورز می دهیم تا سطح آن صاف و سیقلی شود. در ادامه خمیر را با قطر ۲ تا ۳ میلی متر با وردنه باز می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر را با استفاده از چاقو یا کاتر دلخواه برش می زنیم. در ادامه یک تابه گود روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به اندازه ای روغن اضافه می کنیم که چیپس ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید که حرارت زیر تابه باید روی کمترین درجه باشد و روغن در داغ ترین حالت ممکن باشد. پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، خمیرهای قالب زده شده را درون روغن می اندازیم و سرخ می کنیم.

مرحله هشتم

پس از اینکه یک سمت چیپس ها به خوبی طلایی شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز طلایی شود. در نهایت چیپس ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن شان گرفته شود، سپس به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.