طرز تهیه جوجه کباب ذغالی رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه جوجه کباب ذغالی رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه جوجه کباب ذغالی جوجه کباب یکی از انواع غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه قارچ شکم پر مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قارچ شکم پر مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قارچ شکم پر قارچ شکم پر یکی از انواع فینگر فودهای خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه نان سیر فوری با نان تست و طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان سیر فوری با نان تست و طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان سیر فوری نان سیر با نان تست یکی از انواع پیش غذاهای خوشمزه و سریع بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه کتلت سوسیس

کتلت سوسیس , طرز تهیه کتلت سوسیس , دستور پخت کتلت سوسیس با سیب زمینی

کتلت سوسیس یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایرانی است که ترکیبی از غذاهای سنتی و فست فودی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت سوسیس در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی۴ عدد متوسط
سوسیس گوشت۵ عدد
پیاز۱ عدد
پودر سوخاری۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ۱ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه کتلت سوسیس

مرحله اول

برای تهیه کتلت سوسیس خوشمزه سیب زمینی و پیاز را پوست می گیریم و پس از شستشو با رنده متوسط رنده می کنیم. در ادامه مواد رنده شده را با دست به خوبی فشار می دهیم تا آب اضافی شان گرفته شود.

مرحله دوم

در این مرحله سوسیس را نیز با رنده متوسط رنده می کنیم و به همراه پیاز و سیب زمینی رنده شده داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه تخم مرغ را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که چون سوسیس حاوی ادویه و نمک است نباید مقداری زیاد نمک و ادویه به مایه کتلت اضافه کنیم. در ادامه مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا حالتی یکدست و منسجم پیدا کنند.

مرحله چهارم

در صورتی که مایه کتلت منسجم نبود، آرد سوخاری را اضافه می کنیم و به خوبی ترکیب می کنیم تا به خورد مایه کتلت برود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان مایه کتلت را از یخچال بیرون می آوریم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم. در ادامه چند قاشق غذاخوری روغن به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم روغن به خوبی داغ شود.

مرحله ششم

در این مرحله به اندازه یک نارنگی از مایه کتلت بر می داریم و با دست آنرا به صورت گرد شکل می دهیم، سپس درون روغن می اندازیم تا سرخ شود. به همین صورت تمام کتلت ها را آماده کرده و درون روغن می اندازیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه یک سمت کتلت ها به خوبی سرخ شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز به خوبی سرخ شود. در پایان روغن اضافی کتلت ها را با دستمال حوله ای میگیریم و در ظرف مورد نظرمان سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 20 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.