طرز تهیه تیرامیسو

طرز تهیه تیرامیسو ساده طرز تهیه تیرامیسو ساده با بیسکویت پتی بور طرز تهیه تیرامیسو شکلاتی طرز تهیه تیرامیسو لیوانی ساده طرز تهیه تیرامیسو برای ۴ نفر طرز تهیه تیرامیسو دونفره طرز تهیه تیرامیسو بدون تخمه مرغ طرز تهیه تیرامیسو بدون تخمه مرغ با موز و گردو

تیرامیسو یکی از انواع دسرهای بسیار محبوب بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور ایتالیا می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تیرامیسو در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم تیرامیسو 
خامه صبحانه۲۲۰ گرم
خامه قنادی۲۰۰ گرم
شکر ۳ قاشق غذاخوری
پودر قهوه فوری۲ قاشق غذاخوری
آب جوش½ پیمانه
بیسکوئیت لیدی فینگربه مقدار کافی
پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوری
پنیر موسکارپونه۱ بسته

طرز تهیه تیرامیسو

مرحله اول

برای تهیه دسر تیرامیسو ابتدا خامه صبحانه را داخل یک ظرف استیل می ریزیم، سپس شکر را به آن اضافه کرده و به خوبی ترکیب می کنیم. در ادامه کاسه را درون فریزر قرار می دهیم و اجازه می دهیم خامه ۳۰ دقیقه استراحت کند.

مرحله دوم

پس از گذشت ۳۰ دقیقه ظرف را از فریزر خارج می کنیم، سپس مجددا خامه را با همزن دستی مخلوط می کنیم و در فریزر قرار می دهیم. این عمل را در کل سه مرتبه هر ۳۰ دقیقه یک بار انجام می دهیم تا خامه کاملا مسنجم شود.

مرحله سوم

پس از گذشت ۳۰ دقیقه سوم ظرف را مجددا از فریزر خارج می کنیم، سپس خامه قنادی که نرمی آن در حد بستنی شده را به کاسه اضافه می کنیم و با دور تند همزن به مدت ۵ تا ۷ دقیقه مخلوط می کنیم تا خامه فرم بگیرد.

مرحله چهارم

پس از اینکه خامه فرم گرفت، پنیر ماسکارپونه هم دمای محیط را به کاسه اضافه کرده و با خامه فرم گرفته ترکیب می کنیم تا کرم یکدستی شکل بگیرد. در ادامه پودر قهوه فوری را با آب جوش ترکیب می کنیم و کنار می گذاریم تا دم بکشد.

مرحله پنجم

حالا بیسکوئیت ها را درون قهوه می زنیم و داخل ظرف مورد نظرمان می چینیم. روی هر ردیف بیسکوئیت مقداری از کرم خامه ای می مالیم و آنرا با لیسک به طور کامل صاف می کنیم. در ادامه مقداری پودر کاکائو روی خامه الک می کنیم.

مرحله ششم

مواد را به صورت لایه ای به همین ترتیب می چینیم تا ظرف پر شود. در نهایت روی ظرف را با کرم خامه ای به طور کامل پوشش می دهیم، حالا باقیمانده پودر کاکائو را روی خامه الک می کنیم، سپس دسر را در یخچال قرار می دهیم تا جا بیفتد.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 30 مهر 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.