طرز تهیه نان تافتون به روش نانوایی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان تافتون به روش نانوایی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان تافتون نان تافتون یکی از انواع نان های خوشمزه و محلی ایرانی است که بین مردم طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه کیک توت فرنگی با گاناش و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک توت فرنگی با گاناش و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک توت فرنگی با گاناش کیک توت فرنگی با گاناش یکی از انواع کیک های خوشمزه و خوش عطر است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه ترشک آلبالو، با طعمی جذاب و به یادماندنی!

طرز تهیه ترشک آلبالو، با طعمی جذاب و به یادماندنی!

طرز تهیه ترشک آلبالو ترشک آلبالو یکی از تنقلات خوشمزه و دلچسب است که خیلی راحت و سریع درست می‌شود و با طعم ملس و ترش و شیرینی که دارد خیلی پرطرفدار …

طرز تهیه توپک کنجدی

طرز تهیه توپک کنجدی , دستور پخت توپک کنجدی با شیره انگور

توپک کنجدی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و مقوی است که با مواد ساده ای درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه توپک کنجدی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم توپک کنجدی
کنجد خام۱ لیوان
شیره انگور½ لیوان

طرز تهیه توپک کنجدی

مرحله اول

برای تهیه توپک کنجدی خوشمزه در ابتدای کار کنجد را درون یک تابه مناسب ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس به خوبی تفت می دهیم تا بوی خامی کنجد گرفته شده و کمی تغییر رنگ پیدا کند.

مرحله دوم

توجه داشته باشید کنجد سریع می سوزد. زمانی که رنگ کنجد قهوه ای کمرنگ شد، شیره انگور را به تابه اضافه کرده و به صورت مداوم مخلوط می کنیم، سپس به مدت ۱۰ دقیقه به خوبی تفت می دهیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم

لازم به ذکر است بدانید حرارت همواره ملایم باشد، در غیر اینصورت کنجد و شیره انگور می سوزد و تلخ می شود. پس از گذشت این زمان تابه را از روی حرارت برداشته و اجازه می دهیم کمی از دمای آن کاسته شود.

مرحله چهارم

حالا با دست مرطوب مقداری از مخلوط کنجد برداشته و به صورت توپک فرم می دهیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می چینی. به دلخواه می توانید از مغزیجات درون آن استفاده کنید. در نهایت به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.