طرز تهیه سالاد پاییزی خوشمزه و ساده با کاهو و انار

طرز تهیه سالاد پاییزی خوشمزه و ساده با کاهو و انار

طرز تهیه سالاد پاییزی سالاد پاییزی یکی از انواع سالادهای خوشمزه، پرطرفدار و لذیذ است که خیلی راحت با مواد متنوعی درست می‌شود و برای پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای درست …

طرز تهیه چیز کیک باقلوا به روش ترکیه ای و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیز کیک باقلوا به روش ترکیه ای و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیز کیک باقلوا چیز کیک باقلوا یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با مواد و رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه باقلوا کرمانی، یک شیرینی جذاب و سنتی!

طرز تهیه باقلوا کرمانی، یک شیرینی جذاب و سنتی!

طرز تهیه باقلوا کرمانی باقلوا کرمانی یکی از انواع شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ و سنتی کرمان است که به روش‌های مختلف و با مواد اولیه متنوعی درست می‌شود، این شیرینی بافتی سبک …

طرز تهیه پولکی

طرز تهیه پولکی پسته ای طرز تهیه پولکی تخته ای فیلم طرز تهیه پولکی ساده طرز تهیه پولکی بادامی طرز تهیه پولکی کنجدی طرز تهیه پولکی عسلی فیلم طرز تهیه پولکی زعفرانی در منزل طرز تهیه پولکی ساده در منزل بدون سرکه

پولکی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایران است که اصالت آن به شهر اصفهان تعلق دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پولکی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم پولکی
شکر۳ لیوان
آب۱٫۵ لیوان
سرکه سفید⅓ لیوان
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
پودر هلبه مقدار کافی
مغز بادام، پسته یا گردوبه مقدار کافی
کنجد، گل سرخ یا پودر نارگیلبه مقدار کافی

طرز تهیه پولکی

مرحله اول

برای تهیه پولکی به روش خانگی در ابتدای کار آب را به همراه شکر و سرکه درون یک قابلمه ترجیحا روحی می ریزیم، سپس روی حرارت متوسط قرار می دهیم. حالا اجازه می دهیم بجوشد تا روی آن حباب های سفید ایجاد شود.

مرحله دوم

حالا حرارت را ملایم کرده و با قاشق هم می زنیم تا به رنگ طلایی برسد، سپس مغزیجات دلخواه را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا کمی سرخ شوند. توجه داشته باشید که کنجد و پودر نارگیل زودتر برشته می شوند.

مرحله سوم

زمانی که مغزیجات برشته شدند، قابلمه را از روی حرارت کنار گذاشته، سپس مقداری پودر زعفران و پودر هل اضافه کرده و مخلوط می کنیم. حالا پولکی را درون سینی استیل ریخته و به صورت دورانی تکان می دهیم.

مرحله چهارم

زمانی که پولکی درون سینی پخش شد، اجازه می دهیم تا کاملا خنک شود. پس از خنک شدن پولکی به راحتی از سینی جدا می شود، سپس به تکه های دلخواه خرد کرده و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید تا پولکی تغییر رنگ پیدا نکرده آنرا هم نزنید. لازم به ذکر است بدانید در هوای بارانی یا زمانی که کولر روش می باشد پولکی درست نکنید به دلیل آن که باعث می شود پولکی رطوبت را به خود جذب کند. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.