طرز تهیه سس فلفل تند

طرز تهیه سس فلفل قرمزشمالی طرز تهیه سس فلفل همدانیان طرز تهیه فلفل قرمز تند طرز تهیه سس تند آمازون طرز تهیه سس تند بندری طرز تهیه سس فلفل تند با سیر طرز تهیه سس فلفل تند با رب گوجه

سس فلفل تند قرمز یکی از انواع سس های پرطرفدار و خوشمزه در سراسر جهان است که با نام متنوعی شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سس فلفل تند در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم سس فلفل تند
فلفل قرمز۱ کیلوگرم
سرکه۱ لیتر
نمک۱ قاشق غذاخوری
شکر۲ قاشق غذاخوری
پودر دانه خردل۱ قاشق غذاخوری
سیر۱۰ حبه

طرز تهیه سس فلفل تند

مرحله اول

برای تهیه سس فلفل تند قرمز ابتدا اولین کاری که انجام می دهیم این است که در تمام مراحل پخت از دستکش استفاده می کنیم و حدالمقدور سس را در فضای باز درست می کنیم یا تمام پنجره ها را باز می گذاریم.

مرحله دوم

در این مرحله فلفل ها را از شاخه جدا می کنیم و به خوبی می شوییم، سپس درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه سرکه را به همراه نمک، شکر، پودر دانه خردل به قابلمه اضافه می کنیم، سپس سیرها را رنده کرده و اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا درب قابلمه را می گذاریم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم مواد به مدت ۳۰ دقیقه بپزند. پس از گذشت ۳۰ دقیقه درب قابلمه را بر می داریم و اجازه می دهیم مواد ۳۰ دقیقه دیگر بپزند.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از اینکه یک ساعت از پخت مواد گذشت، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه کمی زمانی می دهیم تا مواد از حرارت بیفتند و خنک شوند، سپس تمام مواد را درون میکسر یا مخلوط کن می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا مواد را به خوبی میکس می کنیم تا شبیه پوره کاملا صاف و یکدست شوند. در ادامه مواد پوره شده را درون صافی می ریزیم و صاف می کنیم. صاف کردن مواد را ۳ مرتبه انجام می دهیم تا سس کاملا یکدست شود.

مرحله ششم

در این مرحله سس فلفل قرمز را درون ظرف های شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم. سس را می توانیم در کابینت هم نگهداری کنیم، اما این کار باعث می شود که رنگ سس بعد از مدتی تغییر کند.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 6 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.