طرز تهیه شور گل کلم

علت نرم شدن شور گل کلم طرز تهیه کلم شور قرمز بدون سرکه نسبت نمک به آب در کلم شور طرز تهیه کلم شور زرد تهیه کلم شور بازاری طرز تهیه شور گل کلم فوری علت تیره شدن کلم شور مقدار نمک و سرکه برای شور گل کلم

شوری گل کلم یکی از انواع چاشنی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که معمولا در فصل پاییز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شور گل کلم در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شور گل کلم
گل کلم۱ عدد کوچک
هویج۱ عدد بزرگ
سیر خشک۱ بوته
فلفل دلمه ای۱ عدد متوسط
فلفل سبز۲ عدد
ترخون خشک۱ قاشق مرباخوری
نمک۲ قاشق غذاخوری
سرکه۱ استکان

طرز تهیه شور گل کلم

مرحله اول

برای تهیه شوری گل کلم مجلسی و فوری ابتدا گل کلم را به گل های کوچک تبدیل می کنیم، سپس درون یک لگن می ریزیم و با آب سرد به خوبی می شوییم. در ادامه گل کلم ها را درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی شان خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله هویج را پوست می گیریم، سپس به صورت حلقه ای یا نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه قسمت های اضافی فلفل دلمه ای را خارج کرده و آنرا نمیز به سلیقه خود به صورت نگینی یا خلالی خرد می کنیم.

مرحله سوم

حالا گل کلم ها را به همراه هویج و فلفل دلمه ای خرد شده درون یک کاسه بزرگ و جادار می ریزیم. در ادامه بوته سیر را با چاقو باز کرده و حبه های سیر را پس از گرفتن پوست به مواد درون کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله ترخون خشک را به همراه نمک و سرکه اضافه می کنیم. فلفل سبز تند را می توانیم به صورت کامل به مواد درون کاسه اضافه کنیم یا اینکه آنرا نیز به صورت نگینی خرد کرده و به مواد اضافه کنیم.

مرحله پنجم

البته باید توجه داشته باشیم که اگر فلفل سبز تند را خرد کنیم، در پایان شوری ما طعم تندتری خواهد داشت. حالا تمام مواد شوری را  به آرامی زیر و رو می کنیم تا به صورت کاملا یکدست با هم مخلوط شوند.

مرحله ششم

در این مرحله ۲ لیوان آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار داده و اجازه می دهیم آب جوش بیاید. در همین حین مواد شوری را درون یک ظرف شیشه ای تمیز و درب دار می ریزیم.

مرحله هفتم

پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، آنرا روی مواد شوری درون شیشه می ریزیم و درب شیشه را محکم می بندیم. توجه داشته باشید که مقدار نمک، سرکه و آب در تهیه شوری سلیقه ای است و می توانیم آنها را کم و زیاد کنیم.

مرحله هشتم

پس از اینکه درب شیشه را محکم بستیم، آنرا در فضای آشپزخانه قرار می دهیم تا با دمای محیط هماهنگ شود، سپس آنرا درون یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت یک هفته شوری ما آماده مصرف است.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 11 آبان 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.