طرز تهیه لوکوم پرتقال

طرز تهیه لوکوم پرتقال , دستور پخت لوکوم پرتقالی ترکیه ای

لوکوم پرتقال یکی از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده ترکیه ای است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لوکوم پرتقال در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم لوکوم پرتقال
آب پرتقال۱ لیوان
شکر½ لیوان
آب سرد½ لیوان
نشاسته گل½ لیوان
کره½ قاشق مرباخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری
پودر نارگیل۱ لیوان

طرز تهیه لوکوم پرتقال

مرحله اول

برای تهیه لوکوم پرتقال ترکیه ای در ابتدای کار آب پرتقال را به همراه آب سرد و شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و یک دقیقه ترکیب می کنیم تا شکر کمی حل شود.

مرحله دوم

در این مرحله نشاسته گل را به قابلمه اضافه کرده و با همزن دستی یا چنگال مواد را ترکیب می کنیم تا گلوله های نشاسته به طور کامل حل شود. در ادامه مواد را از صافی رد کرده و درون همان قابلمه می ریزیم.

مرحله سوم

حالا قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار داده و به آرامی هم می زنیم تا مواد به غلظتی کمی بیشتر از فرنی برسند. در میانه پخت، کره را به همراه وانیل اضافه کرده و با دیگر مواد مخلوط می کنیم.

 

نکته: حرارت باید کم باشد تا نشاسته به طور کامل بپزد و طعم خامی نداشته باشد.

مرحله چهارم

پس از اینکه مواد به غلظت مناسب رسیدند، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه یک لیوان مناسب را با کمی آب سرد نمدار می کنیم، سپس مایه لوکوم را درون لیوان می ریزیم.

نکته: اگر لیوان را نم‌دار نکنیم، ممکن است لوکوم پس از سفت شدن از لیوان جدا نشود.

مرحله پنجم

در این مرحله لیوان را درون یخچال قرار داده و اجازه می دهیم به مدت ۴ ساعت استراحت کند تا لوکوم سفت شود. پس از گذشت این زمان پودر نارگیل را درون یک کاسه بزرگ می ریزیم.

مرحله ششم

حالا اطراف لوکوم را با یک کارد تیز از لیوان جدا کرده و آنرا از لیوان خارج می کنیم. در ادامه لوکوم را به صورت ورقه ای برش می زنیم و درون پودر نارگیل می غلطانیم، سپس در ظرف مورد  نظرمان می چینیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.