طرز تهیه شربت خیار

طرز تهیه شربت خیار شربت خیار سبز فیلم شربت خیار شربت خیار اصفهان شربت خیار نی نی سایت شربت زعفران و خیار خاصیت شربت خیار

شربت خیار یکی از انواع نوشیدنی‌های خوشمزه و لذیذ و گوارا است که خیلی راحت و سریع و با کمترین مواد در دسترس تهیه و آماده می‌شود و یک شربت شیک و جذاب و دلچسب و مناسب برای پذیرایی در روزهای گرم است که طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه شربت خیار در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شربت خیار
خیار رنده شده۲ عدد
آب لیمو ترش تازهنصف لیوان
شکر یا عسل۱ لیوان ( به مقدار دلخواه)
یخبه مقدار دلخواه
آب گاز دار یا آب معمولیبه مقدار دلخواه
عرق نعناعنصف لیوان

طرز تهیه شربت خیار

آماده‌سازی مواد اولیه برای تهیه شربت خیار

برای طرز تهیه شربت خیار به روش مجلسی ابتدا مقداری آب را داخل یک ظرف بریزید و بعد به دلخواه و با سلیقه خودتان شکر یا عسل را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا در آب حل شود و کنار بگذارید، سپس خیارها را بشورید و پوست بگیرید و با رنده درشت رنده کنید و داخل ظرفی بریزید.

اضافه کردن آب لیمو به خیار رنده شده

خیارها را می‌توانید پوست نگیرید و با سلیقه خودتان آن‌ها را با پوست رنده کنید سپس چند لیمو ترش تازه را تمیز بشورید و از وسط برش دهید و آب آن‌ها را بگیرید و بعد به خیارهای رنده شده اضافه کنید و هم بزنید، تا کاملا به خورد خیارها برود.

بهبود طعم شربت با استفاده از عرق نعناع

سپس مقداری هم عرق نعناع روی خیارها بریزید و هم بزنید، عرق نعناع به عنوان مصلح استفاده می‌شود و برای جلوگیری از طبع سرد خیار عرق نعناع در این نوشیدنی به کار برده می‌شود و علاوه بر آن عطر و طعم نعناع در این نوشیدنی عالی است.

ترکیب مواد و اضافه کردن یخ به شربت خیار

بعد مقداری یخ قالبی را به مخلوط خیارها اضافه کنید و مخلوط آب و شکر و یا آب و عسل را روی ترکیب مواد بریزید و خوب هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط و یکدست شوند، سپس شربت خیار آماده شده را در یک پارچ شیک و مناسب بریزید و هم بزنید.

نهایی‌سازی و سرو شربت خیار در روزهای گرم

سپس یک لیمو ترش را تمیز بشورید و به شکل حلقه‌ای برش بزنید و داخل پارچ بریزید، لازم نیست پوست لیمو ترش را بگیرید و می‌توانید حلقه‌های لیمو را با پوست به شربت اضافه کنید، نگران نباشید شربت تلخ نمی‌شود، بعد از آن شربت خیار آماده است. در آخر شربت خیار را در لیوان‌های مورد نظر و مناسب بریزید و این نوشیدنی خنک و دلچسب و گوارا را در روزهای گرم سرو کنید و لذت ببرید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 4 تیر 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.