طرز تهیه شیرینی پسته ای

طرز تهیه شیرینی پسته ای شیرینی آردی پسته ای طرز تهیه شیرینی حاج پسته کرمانی شیرینی پسته ای خانم جمشیدیان طرز تهیه شیرینی پفکی پسته ای

شیرینی پسته‌ای یکی از انواع شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ است که بافتی سبک و نرم و لطیف دارد و خیلی راحت و سریع درست می‌شود این شیرینی شیک و جذاب برای پذیرایی‌ها بسیار مناسب است و رنگ و طعم و عطر فوق العاده و بسیار دلچسبی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه شیرینی پسته ای در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی پسته ای
روغن جامد۱۲۰ گرم
پودر قند۱۰۰ گرم
آرد شیرینی۱۱۰ گرم
آرد برنج۹۵ گرم
آرد نخود۴۵ گرم
پودر پسته۵۰ گرم

طرز تهیه شیرینی پسته ای

مرحله ۱: آماده سازی مخلوط روغن و قند

برای طرز تهیه شیرینی پسته ای ابتدا روغن جامد را داخل یک ظرف بریزید و سپس پودر قند را به آن اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط و یکدست شوند و حجم آن دو برابر شود، حتماً از روغن جامد استفاده کنید و روغن نیمه جامد در مواد نریزید.

مرحله ۲: آماده‌سازی خلال پسته

سپس مقداری خلال پسته را داخل آسیاب بریزید و یک قاشق آرد به آن اضافه کنید وبا هم مخلوط کنید تا کاملا پودر و یکدست شوند، آرد موجب می‌شود تا پودر پسته خوشرنگ‌تر شود و همینطور رطوبت آن را به خود جذب می‌کند تا خمیر به روغن نیفتد.

مرحله ۳: افزودن پودر پسته به مخلوط اولیه

بعد پودر پسته را به مخلوط مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند اگر می‌خواهید که مخلوط تشکیل شده خوش رنگ‌تر شود می‌توانید از مقداری رنگ خوراکی سبز استفاده کنید و داخل مواد بریزید و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله ۴: افزودن آردها به مخلوط

سپس آرد برنج را به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید و بعد آرد نخود را هم روی مخلوط مواد بریزید و هم بزنید تا کاملاً یکدست شوند، سپس آرد شیرینی را کم کم به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر جمع شود و کاملاً صاف و یک دست و لطیف شود.

مرحله ۵: تهیه و استراحت خمیر شیرینی

ملاک برای آماده شدن خمیر این است که خمیر نرم و لطیف باشد و به دست نچسبد پس لازم نیست آرد اضافی روی خمیر بریزید سپس خمیر را داخل یک نایلون قرار دهید و اجازه دهید تا در دمای محیط به مدت یک ساعت استراحت کند و خوب جا بیفتد.

مرحله ۶: پیچیدن و برش خمیر

بعد از اینکه خمیر استراحت کرد آن را از نایلون بیرون بیاورید و بین دو کاغذ روغنی قرار دهید و با وردنه آن را باز کنید ضخامت خمیر بستگی به نوع کاتر برای برش زدن شیرینی‌ها دارد سپس خمیر را با کاتر در شکل و اندازه دلخواه برش بزنید.

مرحله ۷: استفاده از قالب برای برش خمیر

برای برش زدن خمیر می‌توانید از قالب‌های آماده و به شکل دلخواه استفاده کنید برای این که خمیر به قالب‌ها نچسبد قبل از این که با قالب خمیر را برش بزنید قالب را به پودر نشاسته آغشته کنید و سپس روی خمیر فشار دهید و خمیر را برش دهید.

مرحله ۸: آماده‌سازی و استراحت خمیر در سینی

سپس کف سینی فر یا قالب را چرب کنید و یا کاغذ روغنی کف سینی قرار دهید و شیرینی‌ها را با فاصله در آن بچینید و بعد سینی را در یخچال بگذارید تا برش‌های خمیر به مدت یک ساعت استراحت کنند و خودشان را بگیرند و سفت و منسجم شوند.

مرحله ۹: پخت شیرینی در فر

بعد از این که سینی را از یخچال بیرون آوردید آن را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید و دمای فر برقی را روی ۱۵۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا شیرینی‌ها به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزند و اطراف آن‌ها طلایی رنگ شود.

مرحله ۱۰: خنک کردن شیرینی‌ها بعد از پخت

اگر از فر گازی استفاده می‌کنید دمای فر باید ۱۰ درجه بیشتر از فر برقی باشد، سپس سینی شیرینی‌ها را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا خنک شوند بعد از آن به آرامی شیرینی‌ها را از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرفی بگذارید.

مرحله ۱۱: تزئین و سرو شیرینی پسته‌ای

بعد به دلخواه و سلیقه خودتان می‌توانید روی شیرینی‌ها را با مقداری عسل و یا شکلات ذوب شده و پودر پسته تزئین کنید و سپس تعدادی شیرینی پسته‌ای را داخل ظرف مناسب بچینید و این شیرینی خوش طعم و شیک را همراه با چای سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 8 مرداد 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.