طرز تهیه کرم طالبی

طرز تهیه کرم طالبی طرز تهیه دنت طالبی دسر طالبی دسر طالبی با نشاسته

کرم طالبی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و لذیذ است که خیلی راحت و سریع و با روش‌های مختلف درست می‌شود و برای پذیرایی و مهمانی‌ها بسیار شیک و مناسب است، بافت این دسر خوش طعم بسیار نرم و لطیف است و طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه کرم طالبی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کرم طالبی
طالبی تقریبا نیم کیلویی۱ عدد
شیرنصف لیوان
خامه صبحانه۲ قاشق غذا خوری
شکر۲ قاشق غذا خوری ( به دلخواه)
پودر ژلاتین۳ قاشق غذا خوری
آب۱ لیوان
رنگ سبز خوراکی۱ قطره ( به دلخواه)

طرز تهیه کرم طالبی

مرحله ۱: آماده‌سازی ژلاتین

برای طرز تهیه کرم طالبی ابتدا مقداری آب را داخل یک ظرف بریزید و سپس پودر ژلاتین را روی آن بپاشید تا حالت پفکی شود بعد آن را به روش بنماری روی حرارت غیر مستقیم نگه دارید تا پودر ژلاتین در آب ذوب شود و کاملاً با هم مخلوط شوند و سپس ظرف را کنار بگذارید.

مرحله ۲: خرد کردن طالبی و اضافه کردن شیر و خامه

بعد طالبی را بگیرید و آن را به تکه‌های کوچک‌تر خورد کنید و داخل مخلوط کن بریزید سپس مقداری شیر هم در مخلوط کن بریزید و بعد از آن خامه را هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند و بافت صاف و یکدستی تشکیل شود.

مرحله ۳: افزودن شکر و ژلاتین حل شده

سپس با توجه به ذائقه و به دلخواه خودتان مقداری شکر به مخلوط مواد اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا شکر کاملاً در مخلوط حل شود و بافت مواد یکدست شود بعد از آن ژلاتین حل شده را به مواد اضافه کنید و دوباره با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند.

مرحله ۴: افزودن رنگ غذایی (اختیاری)

بعد به دلخواه و با سلیقه خودتان اگر دوست دارید که دسر رنگ سبز به خود بگیرد می‌توانید مقداری رنگ سبز خوراکی را به مخلوط مواد اضافه کنید و یک پالس بزنید تا رنگ خوراکی کاملاً با مواد مخلوط شود و در آخر دسر خوشرنگ‌تر شود.

مرحله ۵: افزودن گلاب (اختیاری)

در آخر با توجه به ذائقه و به دلخواه خودتان می‌توانید مقدار کمی گلاب به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید تا عطر گلاب در مواد پخش شود اما اگر عطر گلاب را برای دسر دوست ندارید می‌توانید از این مرحله چشم پوشی کنید و گلاب را نریزید.

مرحله ۶: رد کردن از صافی و ریختن در قالب

برای این که مطمئن شوید که ژلاتین کاملاً در مواد حل شده است در آخر دسر را از صافی رد کنید تا بافت آن کاملاً یکدست و نرم شود سپس دسر را در قالب‌های تک نفره بریزید و داخل یخچال قرار دهید می‌توانید همه دسر را در یک قالب بزرگ بریزید.

مرحله ۷: نگهداری در یخچال و تزئین

اجازه دهید تا دسر از شب تا صبح در یخچال بماند و کاملاً خودش را بگیرد و سفت و منسجم شود و بعد از این که دسر در یخچال آماده شد و دسر کرم طالبی را از یخچال بیرون بیاورید و با چند برش طالبی تازه و موز حلقه شده روی آن را تزئین کنید. در آخر دسر کرم طالبی را به عنوان یک دسر شیک و خوش طعم و جذاب برای پذیرایی و مهمانی‌ها به همراه انواع دورچین و مخلفات سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 12 مرداد 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.