طرز تهیه سمبوسه مرغ به روش رستورانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سمبوسه مرغ به روش رستورانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سمبوسه مرغ سمبوسه مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و محبوب سراسر جهان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه راتاتویی ساده به روش رستورانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه راتاتویی ساده به روش رستورانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه راتاتویی راتاتویی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار اروپایی است که با رسپی های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه کباب انگشتی ترکی مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کباب انگشتی ترکی مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کباب انگشتی ترکی کباب انگشتی یکی از غذاهای خوشمزه و قدیمی خاورمیانه است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه نان سیر فوری

طرز تهیه نان سیر فوری طرز تهیه نان سیر با نان تست بدون فر طرز تهیه نان سیر ساده طرز تهیه نان سیر در ماهیتابه طرز تهیه نان سیر با نان لواش

نان سیر با نان تست یکی از انواع پیش غذاهای خوشمزه و سریع بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان سیر فوری در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
نان تست۸ عدد
کره۱۰۰ گرم
سیر۴ حبه
تره و جعفری۱ دسته کوچک
پنیر پارمزان۱ قاشق غذاخوری
سس مایونز۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
آویشن۱ قاشق چایخوری
پنیر پیتزا۲۰۰ گرم

طرز تهیه نان سیر فوری

مرحله اول

برای تهیه نان سیر فوری با نان تست ابتدا قسمت های خشک اطراف نان های تست را با چاقو اره ای جدا می کنیم. توجه داشته باشید که می توانید از نان های تست به همان صورتی که هستند (مربعی) استفاده کنیم.

مرحله دوم

البته اگر می خواهید نان تست را برای پیش غذا در مهمانی ها سرو کنید، توصیه ما این است که از یک کارتر گرد برای قالب زدن نان های تست استفاده کنید. این کار باعث می شود در پایان نان سیر شکیل تری داشته باشید.

مرحله سوم

در این مرحله کره را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و روی حرارت بخار آب به روش بن ماری ذوب می کنیم. در ادامه سیرها را درون کره رنده کرده و کمی تفت می دهیم، سپس تره و جعفری را به صورت ساطوری خرد می کنیم.

مرحله چهارم

حالا تره و جعفری خرد شده را به کره اضافه کرده و کمی مخلوط می کنیم. در ادامه پنیر پارمزان را به همراه سس مایونز و مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله پنجم

در این مرحله مخلوط مواد را به صورت مساوی روی نان های تست می ریزیم، سپس روی هر تکه نان مقداری پنیر پیتزا به صورت پخش می ریزیم. در ادامه نان های تست را درون یک تابه مناسب می چینیم.

مرحله ششم

حالا تابه را روی حرارت ملایم قرار داده و درب تابه را می گذاریم تا پنیر به طور کامل ذوب شود. پس از اینکه پنیر به طور کامل ذوب شد، مقداری آویشن روی نان های سیر می پاشیم و آنها را به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

مرحله هفتم

در صورتی که بخواهیم نان سیر را درون فر درست کنیم، ابتدای کار فر را با دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود، سپس نان های تست را درون سینی فر چیده و در فر قرار می دهیم.

مرحله هشتم

پس از گذشت ۱۰ دقیقه که پنیر پیتزا به طور کامل ذوب شد، نان سیر آماده است. برای اینکه پنیر روی نان ها طلایی شود، می توانیم چند دقیقه گریل را روشن کنیم. در نهایت نان ها را از فر خارج کرده و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 28 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.