طرز تهیه نان هل نارگیل

طرز تهیه نان هل نارگیل , دستور پخت نان هل نارگیل

نان هل نارگیل یکی از انواع نان‌های خوشمزه و لذیذ فانتزی است که بافتی سبک و ترد دارد و خیلی راحت و سریع آماده و درست می‌شود این نان خوش طعم را می‌توانید به عنوان یک میان وعده سالم و مقوی همراه با عسل و خامه استفاده کنید. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه نان هل نارگیل در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم نان هل نارگیل
آرد نان فانتزی۴۷۰ گرم معادل ۳ و ۴/۳ لیوان
شیر۱۵۰ گرم معادل ۴/۳ لیوان
آب ولرم۱۲۰ گرم معادل نصف لیوان
خمیر مایه۱ قاشق مربا خوری پر
شکر۳ قاشق غذا خوری
نمکنصف قاشق چای خوری سر صاف
وانیل شکری۱ قاشق مربا خوری
هل ساییدهنصف قاشق چای خوری سر صاف
پودر نارگیل۴ قاشق غذا خوری پر معادل ۳۰ گرم
کره۲ قاشق غذا خوری معادل ۲۵ گرم

طرز تهیه نان هل نارگیل

مرحله ۱: فعال‌سازی خمیر مایه

برای طرز تهیه نان هل نارگیل ابتدا مقداری آب را داخل یک ظرف بریزید و سپس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند و بعد خمیر مایه را هم روی مخلوط بریزید و هم بزنید و بعد روی ظرف را بپوشانید و کنار بگذارید تا خمیر مایه عمل بیاید.

مرحله ۲: بررسی خمیر مایه و آماده‌سازی آرد

اگر بعد از ده دقیقه روی مخلوط کاملا کفی شد و بالا آمد یعنی خمیر مایه سالم است، در این فاصله آرد نان فانتزی را الک کنید تا بافت آن یکدست و سبک شود و بعد داخل یک ظرف بریزید و شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید و با هم ترکیب کنید.

مرحله ۳: اضافه کردن هل و وانیل

سپس کمی نمک روی آرد بریزید و هم بزنید و با هم ترکیب کنید و بعد مقداری هل را آسیاب کنید تا کاملا پودر شود و به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند و بعد مقداری هم وانیل شکری روی مواد بریزید و با هم ترکیب کنید.

مرحله ۴: ترکیب پودر نارگیل با آرد

بعد پودر نارگیل را به وسیله آسیاب کاملا پودر کنید تا ریز ریز شود و سپس به ترکیب آرد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب و یکدست شوند سپس شیر را روی مواد بریزید و کمی هم بزنید و تا کاملا با هم مخلوط و یکدست شوند.

مرحله ۵: ورز دادن خمیر

سپس مخلوط خمیر مایه را اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد هم مقداری آب روی ترکیب مواد بریزید و هم بزنید و با هم مخلوط کنید و سپس خمیر تشکیل شده را حسابی ورز دهید تا همه مواد با هم مخلوط شوند و بافت یکدست و صافی تشکیل شود.

مرحله ۶: تنظیم بافت خمیر با کره و آرد

بعد مقداری کره را به مخلوط اضافه کنید و به مدت ۱۰ دقیقه خوب ورز دهید تا خمیر تشکیل شده نرم و لطیف شود اگر بافت خمیر شل بود مقدار کمی آرد به آن اضافه کنید و ورز دهید تا بافت آن به قوام مناسب برسد و کمی سفت‌تر و قابل ورز دادن شود.

مرحله ۷: آماده‌سازی خمیر برای استراحت اولیه

اگر بافت خمیر سفت بود مقداری آب به آن اضافه کنید و ورز دهید تا خمیر کمی شل‌تر و قابل ورز دادن شود سپس خمیر تشکیل شده را حسابی ورز دهید و گرد کنید و چانه کنید و بعد خمیر را داخل یک ظرف که روغن مال کرده‌اید قرار دهید.

مرحله ۸: استراحت خمیر و تقسیم‌بندی آن

سپس روی ظرف را بپوشانید و اجازه دهید تا خمیر به مدت چهل دقیقه در دمای محیط استراحت کند و حجم آن تقریبا دو برابر شود و پف کند بعد از آن خمیر را از ظرف بیرون بیاورید و پف ان را بگیرید و به ۱۶ قسمت تقسیم کنید و چانه بگیرید.

مرحله ۹: آماده‌سازی سینی فر

بعد داخل سینی فر یا قالب را کاغذ روغنی قرار دهید و کاغذ روغنی را کمی چرب کنید و مقداری آرد روی آن بپاشید و چانه‌های خمیر را با فاصله در سینی فر قرار دهید و بعد با یک پارچه روی خمیرها را بپوشانید و اجازه دهید تا استراحت کنند.

مرحله ۱۰: آماده‌سازی و برش زدن خمیر

خمیرها بعد از ۴۰ دقیقه استراحت در دمای محیط آماده می‌شوند و حجم آن‌ها دو برابر می‌شود بعد مقداری آرد روی خمیرها بپاشید و روی آن‌ها با تیغ یا چاقوی تیز چند برش بزنید و بعد سینی را در فر که از ده دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید.

مرحله ۱۱: پخت نان در فر

سپس دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا به مدت نیم ساعت در فر بپزند و آماده شوند و سطح آن‌ها تغییر رنگ دهد و طلایی شود بعد از این زمان قالب را از فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود.

مرحله ۱۲: خنک و سرو کردن نان هل و نارگیل

بعد از این که نان‌ها در دمای محیط کاملا خنک شدند آن‌ها را به آرامی از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرف دیگری قرار دهید سپس نان هل و نارگیل را به عنوان یک میان وعده سالم و مقوی و یا در وعده صبحانه همراه با عسل و خامه و چای تازه میل کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 31 مرداد 1402

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.