طرز تهیه فینگر فود یلدایی

طرز تهیه فینگر فود یلدایی

فینگر فود یلدایی یکی از انواع فینگر فودهای خوشمزه و لذیذ است که به روش‌های مختلف با مواد متنوعی درست می‌شود این فینگر فود خوش طعم در واقع همان کوکو سبزی است که به شکل رول شده و برش داده شده استفاده می‌شود و برای پذیرایی بسیار مناسب است. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه فینگر فود یلدایی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای لایه قرمزمقدار مواد
تخم مرغ۲ عدد
آرد۲ قاشق غذا خوری
شیر۲ قاشق غذا خوری
روغن۲ قاشق غذا خوری
رنگ خوراکی قرمزچند قطره
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
مواد لازم برای لایه سبزمقدار مواد
سبزی کوکو۲۲۰ گرم
تخم مرغ۳ عدد
آرد۱ قاشق غذا خوری
سیر۳ حبه
روغن۳ قاشق غذا خوری
نمک و زرد چوبه۲/۱ قاشق چای خوری از هر کدام
فلفل سیاه و پولبیبر۲/۱ قاشق چای خوری از هر کدام
پودر سیر۲/۱ قاشق چای خوری
مواد لازم برای لایه میانیمقدار مواد
پنیر خامه‌ای۳ تا ۴ قاشق غذا خوری
مغز گردو خرد شده۲ قاشق غذا خوری
گوجه گیلاسی برای تزئینبه مقدار لازم
زیتون برای تزئینبه مقدار لازم

طرز تهیه فینگر فود یلدایی

مرحله ۱: هم زدن تخم مرغ‌ها و اضافه کردن نمک و فلفل سیاه به آن‌ها

ابتدا تخم مرغ‌ها را داخل یک ظرف بریزید با چنگال هم بزنید تا از حالت لختگی خارج شوند و بافت آن‌ها یکدست شود، سپس مقداری نمک و فلفل سیاه به آنها اضافه کنید، خوب هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب و یک دست شوند، مقدار فلفل سیاه به ذائقه خودتان بستگی دارد.

مرحله ۲: اضافه کردن آرد و شیر به مواد و مخلوط کردن آن‌ها

سپس مقداری آرد به تخم مرغ‌ها اضافه کنید، هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند و بافت یکدستی تشکیل شود به طوری که آرد به شکل گلوله داخل مواد باقی نماند، سپس مقداری شیر به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند.

مرحله ۳: اضافه کردن روغن و رنگ خوراکی به مواد

بعد از آن مقداری روغن روی مواد بریزید، هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند و بافت یک دستی تشکیل شود بعد از آن چند قطره رنگ خوراکی قرمز به مخلوط مواد اضافه کنید، هم بزنید تا همه مواد یک دست شوند، رنگ به خورد مواد برود و قرمز شود.

مرحله ۴: هم زدن تخم مرغ‌ها و اضافه کردن نمک به آن‌ها

بعد از آن مخلوط مواد قرمز رنگ را کنار بگذارید، برای درست کردن مواد سبز رنگ تخم مرغ‌ها را داخل یک ظرف بریزید با چنگال هم بزنید تا از حالت لختگی خارج شوند، بعد کمی نمک به تخم مرغ‌ها اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند.

مرحله ۵: اضافه کردن ادویه‌ها و روغن به مواد

سپس ادویه‌ها را که شامل فلفل سیاه، زردچوبه، پولبیبر و پودر سیر است به مقدار مناسب و با توجه به ذائقه خودتان به تخم مرغ‌ها اضافه کنید، هم بزنید تا عطر ادویه‌ها پخش شود بعد از آن مقداری روغن به ترکیب مواد اضافه کنید، هم بزنید تا با هم یک دست شوند.

مرحله ۶: اضافه کردن سبزی کوکو و سیر له شده به مواد

بعد سبزی کوکو را که از قبل شسته‌اید و خشک کرده‌اید، در اندازه‌های کوچک خرد کنید، داخل مواد بریزید و هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند سپس چند حبه سیر را پوست بگیرید، سیرها را له کنید یا با رنده ریز رنده کنید، به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله ۷: اضافه کردن آرد به مخلوط مواد کوکو سبزی

وقتی که عطر سیر در مواد پخش شد سپس مقداری آرد روی مواد بریزید، هم بزنید و با آنها مخلوط کنید تا بافت مواد کمی منسجم‌تر شود، بعد از آن همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا بافت یکدستی تشکیل شود، سپس مخلوط مواد کوکو سبزی را کنار بگذارید.

مرحله ۸: ریختن مواد قرمز رنگ در تابه و پخسش کردن آن

بعد در یک تابه دو طرفه مقداری روغن بریزید، آن را روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن داغ شود سپس مخلوط مواد قرمز رنگ را داخل تابه بریزید، تابه را تکان دهید تا مخلوط مواد در آن پخش شوند و به شکل یک لایه نازک کاملاً کف آن را بپوشانند.

مرحله ۹: ریختن مواد کوکو سبزی روی لایه قرمز رنگ

سپس اجازه دهید تا مخلوط مواد کمی خودش را بگیرد و سفت شود بعد از آن مخلوط مواد کوکو سبزی را روی لایه قرمز رنگ بریزید، با پشت قاشق آن را روی مواد پخش کنید، سپس در تابه را ببندید و اجازه دهید تا کوکو سبزی به مدت ۵ دقیقه بپزد.

مرحله ۱۰: برگرداندن تابه و پختن طرف دیگر کوکو سبزی در آن

بعد در تابه را باز کنید، سمت دیگر آن را چرب کنید، سپس تابه را برگردانید و اجازه دهید تا طرف دیگر کوکو سبزی به مدت تقریباً ۵ دقیقه در تابه بپزد و کاملاً مغز پخت شود، بعد تابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید، سپس کوکو سبزی را از داخل آن بیرون بیاورید.

مرحله ۱۱: قرار دادن کوکو سبزی روی کاغذ روغنی و رول کردن آن

سپس یک کاغذ روغنی را روی یک سطح صاف قرار دهید و کوکو سبزی را روی کاغذ روغنی قرار دهید به طوری که لایه قرمز رنگ پایین و لایه سبز رنگ بالا قرار بگیرد بعد به کمک کاغذ روغنی کوکو سبزی را تا داغ است رول کنید تا فرم بگیرد.

مرحله ۱۲: نگه داشتن رول کوکو سبزی و فرم گرفتن آن

بعد کوکو سبزی را ۳۰ ثانیه به حالت رول شده نگهدارید، سپس رول را باز کنید و اجازه دهید تا در دمای محیط کاملاً خنک شود حتماً برای رول کردن کوکو سبزی تا زمانی که داغ است آن را رول کنید چون اگر سرد شود کوکو سبزی ترک می‌خورد و شکل آن خراب می‌شود.

مرحله ۱۳: مخلوط کردن مغز گردو خرد شده با پنیر خامه‌ای

بعد برای درست کردن قسمت میانی، مقداری پنیر خامه‌ای را داخل یک ظرف بریزید، کمی هم بزنید تا بافت آن یک دست شود، سپس مقداری مغز گردو را با دست خرد کنید تا طعم آن زیر دندان احساس شود بعد داخل پنیر خامه‌ای بریزید و با آن مخلوط کنید.

مرحله ۱۴: ریختن مواد میانی داخل کوکو سبزی و رول کردن آن

سپس مخلوط مواد پنیر خامه‌ای و گردو را داخل کوکو سبزی بریزید، مواد میانی را با پشت قاشق پخش کنید بعد کوکو سبزی را رول کنید و داخل یخچال قرار دهید اجازه دهید تا به مدت یک ساعت در یخچال بماند تا خودش را بگیرد و کاملا جا بیفتد.

مرحله ۱۵: برش دادن کوکو سبزی و قرار دادن گوجه گیلاسی روی آن

بعد از این زمان کوکو سبزی رول شده را از یخچال بیرون بیاورید با یک چاقوی تیز آن را در اندازه‌های مناسب برش بزنید بعد مقداری گوجه گیلاسی را تمیز بشورید، خشک کنید، با یک خلال دندان روی هر برش کوکو سبزی قرار دهید، سپس آن را فیکس کنید.

مرحله ۱۶: تزئین فینگر فود یلدا با گوجه گیلاسی و زیتون

برای تزئین کوکو سبزی‌ها می‌توانید از مقداری زیتون بدون هسته هم استفاده کنید و با خلال دندان روی کوکو سبزی‌های برش داده شده فیکس کنید برش‌های کوکو سبزی را به همین شکل با گوجه گیلاسی یا زیتون تزئین کنید و داخل ظرف مناسب بچینید. در آخر فینگر فود یلدا را به عنوان یک پیش غذای خوش طعم و پرطرفدار یا یک فینگر فود شیک و مناسب برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با انواع دورچین و مخلفات سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 26 فروردین 1403

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.