طرز تهیه کوزالاک مانتی

طرز تهیه کوزالاک مانتی

کوزالاک مانتی یکی از انواع پیش غذاهای خوشمزه، لذیذ و اصیل ترکیه‌ای است که به روش‌های مختلف با مواد متنوعی درست می‌شود، این غذای خوش طعم به عنوان یک پیش غذای شیک و جذاب برای پذیرایی مناسب است، همینطور از آن می‌توانید به عنوان یک میان وعده دلچسب استفاده کنید. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه کوزالاک مانتی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
بادمجان متوسط۳ عدد
ماست۱ لیوان
سیر۱ حبه
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری
فلفل دلمهنصف ۱ عدد
خمیر یوفکا مثلثی۱ بسته
گوجه رنده شده۳ عدد
نمک و زرد چوبهنصف فاشق چای خوری از هر کدام
فلفل سیاه و پولبیبرنصف قاشق چای خوری از هر کدام
پودر سیر و آویشننصف قاشق چای خوری از هر کدام

طرز تهیه کوزالاک مانتی

مرحله ۱: ایجاد چند شیار روی بادمجان‌ها و کباب کردن بادمجان‌ها

ابتدا بادمجان‌های قلمی و سالم را تمیز بشورید، خشک کنید، سپس روی آنها با چاقو چند شیار ایجاد کنید، شیارها باید کمی در گوشت بادمجلن فرو روند، سپس بادمجان‌ها را روی منقل یا روی حرارت گاز قرار دهید تا کاملاً کباب شوند، بافت آنها نرم شود و خوب بپزند.

مرحله ۲: خرد کردن پیازها و تفت آن‌ها در تابه با روغن داغ

سپس یک پیاز را پوست بگیرید، بشورید، به شکل نگینی و کاملا ریز خرد کنید، بعد در یک تابه مقداری روغن بریزید، تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود، سپس پیازهای خرد شده را در تابه بریزید و تفت دهید تا سبک و طلایی شوند.

مرحله ۳: اضافه کردن گوشت چرخ کرده در تابه و تفت آن

بعد از آن گوشت چرخ کرده را در تابه روی پیازها بریزید، خوب تفت دهید تا رنگ گوشت چرخ کرده تغییر کند و همه قسمت‌های آن کاملا تفت داده شوند، گوشت چرخ کرده را در حین تفت دادن در تابه زیر و رو کنید تا همه قسمت‌های آن به یک اندازه سرخ شوند.

مرحله ۴: اضافه کردن ادویه‌ها به مواد داخل تابه و تفت دادن آن‌ها

بعد از آن مقداری نمک و ادویه‌ها را که شامل فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیر، پولبیبر، و پودر آویشن است به مقدار مناسب با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان در تابه بریزید و تفت دهید تا عطر ادویه‌ها پخش شود و کاملاً به خورد گوشت چرخ کرده و پیازها برود.

مرحله ۵: اضافه کردن رب گوجه و پوره گوجه

سپس مقداری رب گوجه را در تابه بریزید، تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود و رنگ رب باز شود، هم بزنید تا رب با بقیه مواد کاملاً مخلوط شود سپس پوره گوجه را که از قبل آماده کرده‌اید در داخل تابه بریزید و با بقیه مواد تفت دهید تا آب گوجه کشیده شود.

مرحله ۶: خرد کردن فلفل دلمه و اضافه کردن به مواد و تفت دادن آن

بعد فلفل دلمه رنگی را که از قبل تمیز شسته‌اید و خشک کرده‌اید، به شکل نگینی و ریز خرد کنید، داخل تابه بریزید، کمی تفت دهید تا عطر و طعم فلفل دلمه با بقیه مواد مخلوط شود، سپس در تابه را ببندید و اجازه دهید تا همه مواد با هم به مدت نیم ساعت روی حرارت ملایم بپزند و جا بیفتند.

مرحله ۷: گرفتن پوست بادمجان‌ها و خرد کردن آن‌ها

در این فاصله بادمجان‌های کباب شده را از روی حرارت بردارید، پوست آنها را بگیرید و بادمجان‌ها را روی یک سطح صاف قرار دهید بعد آن‌ها را با یک چاقوی تیز کاملاً ریز خورد و ساطوری کنید، سپس بادمجان‌های خرد شده را داخل یک ظرف بریزید.

مرحله ۸: اضافه کردن نمک و فلفل سیاه

بعد مقداری ماست را داخل یک ظرف بریزید، نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید، هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند، بعد یک حبه سیر را پوست بگیرید با رنده ریز رنده کنید، سیر رنده شده را داخل ماست بریزید و هم بزنید تا عطر و طعم سیر کاملاً به خورد ماست برود.

مرحله ۹: اضافه کردن پوره بادمجان به مخلوط ماست و مخلوط کردن آن‌ها با هم

سپس بادمجان‌های خرد شده را هم به ترکیب ماست اضافه کنید، هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و بافت یک دستی تشکیل شود، بعد از آن مخلوط تشکیل شده را کنار بگذارید، سپس خمیر یوفکا مثلثی شکل را روی یک سطح صاف قرار دهید.

مرحله ۱۰: برش دادن خمیر و رول کردن آن

بعد با یک چاقوی تیز خمیر را از وسط با یک برش طول به دو قسمت تقسیم کنید، تا دو مثلث باریک‌تر داشته باشید، سپس خمیر را با کمک نی یا لوله خودکار از انتهای پهن آن به سمت قسمت باریک آن رول کنید، انتهای خمیر را با کمی آب نمدار کنید و به بقیه خمیر بچسبانید تا باز نشود.

مرحله ۱۱: سرخ کردن رول‌های خمیر یوفکا در تابه با روغن داغ

همه برش‌های خمیر را به همین روش آماده کنید، بعد داخل یک تابه مقداری روغن بریزید، تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود سپس رول‌های خمیر یوفکا را داخل تابه قرار دهید و آنها را سرخ کنید، وقتی یک طرف خمیرها طلایی شد بعد آنها را برگردانید.

مرحله ۱۲: سرخ کردن همه قسمت‌های رول‌های خمیر

اجازه دهید تا طرف دیگر رول‌ها هم خوب طلایی رنگ شود، بعد از این که همه قسمت‌های خمیر سرخ و طلایی شد، آنها را از داخل تابه بیرون بیاورید و در ظرف دیگری قرار دهید، همه رول‌ها را به همین روش سرخ کنید، مراقب باشید که رول‌های خمیر نسوزند.

مرحله ۱۳: ریختن ترکیب ماست و بادمجان و مواد گوشتی

بعد از آن برای سرو این غذا ابتدا ترکیب ماست و بادمجان را داخل ظرف مناسب سرو بریزید، بعد یک لایه از مواد گوشتی را روی آن بریزید، دوباره یک لایه ماست و بادمجان را روی مواد گوشتی اضافه کنید، همینطور تا دو سه مرحله ادامه دهید.

مرحله ۱۴: قرار دادن نان‌های رولی سرخ شده در اطراف ظرف

سپس نان‌های رولی سرخ شده را هم در اطراف ظرف و دور تا دور مخلوط مواد ماستی و گوشتی بچینید، بعد از آن کوزالاک مانتی را با مقداری نعنا، ریحان و شوید تازه تزئین کنید، برای تزئین کردن این غذای خوش طعم طبق سلیقه خودتان عمل کنید. در آخر کوزالاک مانتی را به عنوان یک پیش غذای شیک و مناسب برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با انواع دورچین و مخلفات سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 21 فروردین 1403

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.