طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی

طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی, طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی برای نوزاد , پودینگ کدو حلوایی با بیسکویت , پودینگ کدو حلوایی با نشاسته , پودینگ کدو حلوایی با ژلاتین , پودینگ کدو حلوایی برای نوزاد نی نی سایت , پودینگ کدو حلوایی سورنا فود , طرز تهیه پاناکوتای کدو حلوایی , پودینگ کدو حلوایی نی نی سایت

پودینگ کدو حلوایی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و لذیذ است که با روش‌های مختلف و مواد متنوعی درست می‌شود، این دسر شیک که خیلی راحت درست می‌شود بافتی سبک و لطیف دارد، برای پذیرایی و مهمانی‌ها مناسب است و طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
پوره کدو حلوایی۱ لیوان
نشاسته ذرت۲ قاشق غذا خوری
شکرنصف لیوان
شیر۲ لیوان
خامه صبحانه۲ قاشق غذا خوری
پودر زعفرانبه مقدار لازم
پودر هلبه مقدار لازم
وانیلبه مقدار لازم
پودر پسته یا پودر نارگیل برای تزئین۱ قاشق غذا خوری از هر کدام
مغز گردو خرد شده و مغز فندق خرد شده برای تزئین۱ قاشق غذا خوری از هر کدام
خلال بادام برای تزئین۱ قاشق غذا خوری
برگ گل محمدی برای تزئینبه مقدار لازم
شکلات چیپسی و ترافل‌های رنگی برای تزئینبه مقدار دلخواه

طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی

مرحله ۱: خرد کردن کدو حلوایی و جدا کردن تخمه‌ها و گرفتن پوست آن‌ها

ابتدا کدو حلوایی را در اندازه‌های کوچک‌تر خرد کنید، دانه‌های آن را جدا کنید، سپس پوست کدو حلوایی را بگیرید، آن را در اندازه‌های کوچک‌تر خرد کنید تا زودتر بپزند، سپس آنها را داخل یک قابلمه یا یک تابه بریزید، کمی آب به آن‌ها اضافه کنید.

مرحله ۲: ریختن آب روی کدو حلوایی و پختن آن‌ها

بعد در تابه یا قابلمه را ببندید، ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید و اجازه دهید تا کدو حلوایی‌ها خوب بپزند و بافت آنها کاملاً نرم شود، تقریباً بعد از ۱ تا ۲ ساعت کدو حلوایی‌ها خوب می‌پزند و کاملاً نرم می‌شوند، بعد از این مدت ظرف را از روی حرارت بردارید.

مرحله ۳: پوره کردن کدو حلوایی‌ها و مخلوط کردن شیر با نشاسته ذرت

سپس در ظرف را بردارید، با چنگال کدو حلوایی‌ها را فشار دهید، آنها را کاملاً پوره و له کنید، سپس کنار بگذارید، بعد مقداری شیر را داخل یک ظرف بریزید، نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید، هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند و بافت صاف و یکدستی تشکیل شود.

مرحله ۴: قرار دادن طرف مخلوط روی حرارت و اضافه کردن شکر به مواد

وقتی که شیر و نشاسته ذرت بافت یک دستی را تشکیل دادند، طوری که ذرات نشاسته به شکل گلوله داخل ظرف باقی نماند، سپس ظرف مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید، شکر را به آن اضافه کنید، با قاشق یا همزن دستی هم بزنید تا شکر در شیر حل شود.

مرحله ۵: اضافه کردن پوره کدو حلوایی و خامه صبحانه به مخلوط مواد

در این مرحله مخلوط مواد را مدام هم بزنید تا ته نگیرد و کم کم غلیظ شود، بعد از آن پوره کدو حلوایی را به مخلوط مواد اضافه کنید، هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند و بافت یک دستی تشکیل شود، سپس مقداری خامه صبحانه را به مخلوط مواد اضافه کنید.

مرحله ۶: اضافه کردن پودر زعفران به مواد و مخلوط کردن همه مواد با هم

مخلوط را مدام هم بزنید تا خامه صبحانه کاملاً با بقیه مواد ترکیب شود و بافت مخلوط تشکیل شده نرم و لطیف شود، بعد با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان مقداری پودر زعفران را به مخلوط اضافه کنید، هم بزنید تا رنگ، عطر و طعم زعفران در آن پخش شود.

مرحله ۷: اضافه کردن پودر هل و وانیل به مخلوط مواد و مخلوط کردن آن‌ها با هم

سپس با سلیقه خودتان مقداری پودر هل را که از قبل آماده کرده‌اید، به ترکیب مواد اضافه کنید، هم بزنید تا عطر آن در مواد پخش شود، بعد مقداری وانیل را به مخلوط مواد اضافه کنید، دوباره هم بزنید تا عطر وانیل پخش شود، به خورد مخلوط مواد برود و آنها را مزه‌دار کند.

مرحله ۸: هم زدن مخلوط مواد با هم و برداشتن آن‌ها از روی حرارت

بعد از آن مخلوط مواد را به مدت تقریباً ۲ تا ۳ دقیقه روی حرارت ملایم هم بزنید، همه مواد کاملاً با هم مخلوط شوند و بافت یک دستی تشکیل شود، سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید، بعد مقداری از مخلوط مواد را داخل ظرف‌های مناسب بریزید.

مرحله ۹: قرار دادن طرف پودینگها در یخچال و استراحت آن‌ها

وقتی که مواد داخل ظرف‌ها کاملاً خنک شدند، آنها را در یخچال قرار دهید، تا پودینگ کاملا خنک شود، جا بیفتد و طعم آن بهتر شود، بعد از این زمان ظرف پودینگ‌ها را از یخچال بیرون بیاورید، سپس روی آنها را با سلیقه و به دلخواه خودتان تزئین کنید.

مرحله ۱۰: تزیین کردن پودینگ کدو حلوایی به شکل مناسب و دلخواه خودتان

برای تزئین روی پودینگ‌ها می‌توانید از پودر نارگیل، پودر پسته، مغز گردوی خرد شده، مغز فندق خرد شده، خلال بادام، شکلات چیپسی، ترافل‌های رنگی و چند برگ گل محمدی، استفاده کنید، روی پودینگ‌ها را کاملاً به شکل دلخواه خودتان تزئین کنید. در آخر پودینگ کدو حلوایی را به عنوان یک دسر خوش طعم و شیک که طرفداران زیادی دارد، برای پذیرایی و مهمانی‌ها همراه با انواع دورچین و مخلفات سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 13 فروردین 1403

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.