طرز تهیه رولت مرغ

طرز تهیه رولت مرغ ساده طرز تهیه رولت مرغ مجلسی طرز تهیه رولت مرغ رژیمی طرز تهیه رولت مرغ در فر طرز تهیه رولت مرغ چرخ کرده بدون فر طرز تهیه رولت مرغ با پنیر پیتزا طرز تهیه رولت مرغ با گردو طرز تهیه رولت مرغ شکم پر بفرمایید شام

رولت مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مجلسی بین المللی است که معمولا برای مراسم های مهم به عنوان پیش غذا درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه رولت مرغ در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه و ران مرغ۵۰۰ گرم
دنبه۵۰ گرم
پیاز بزرگ۱ عدد
تخم مرغ۱ عدد
سیر۳ حبه
آرد سوخاری۳ قاشق غذاخوری
جعفری۳ قاشق غذاخوری
زرشک۲ قاشق غذاخوری
هویج۲ عدد
لیمو ترش تازه۱ عدد
پاپریکا و پودر گوجهبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
مواد لازم سس رولت
پیاز۱ عدد
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
سس کچاب (اختیاری)۱ قاشق غذاخوری
آب جوش۲ لیوان
استاک مرغ (اختیاری)۱ عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و چوب دارچینبه مقدار کافی
زعفران دم کردهبه مقدار کافی

طرز تهیه رولت مرغ

مرحله اول

برای تهیه رولت مرغ مجلسی خوشمزه، در ابتدای کار مخلوط سینه و ران مرغ را به قطعات کوچک تقسیم می کنیم. در ادامه به همراه دنبه درون چرخ گوشت می ریزیم و درون کاسه دو مرتبه چرخ می کنیم. در ادامه پوست پیاز و سیر را جدا می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز و سیر را به صورت ریز رنده می کنیم، سپس پیاز و سیر را درون کاسه می ریزیم. در ادامه پودر سوخاری، تخم مرغ، زعفران دم کرده، نمک، فلفل سیاه، پاپریکا و پودر گوجه را به مرغ چرخ شده اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا با دست ورز می دهیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود. در ادامه سبزی جعفری را می شوییم، سپس آبکش می کنیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه جعفری را روی تخنه گوشت به صورت ریز ساطوری می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله روی سطح کار یک پلاستیک پهن می کنیم. در ادامه با مقداری روغن روی پلاستیک را چرب می کنیم، سپس مایه رولت را روی پلاستیک می ریزیم. در ادامه با دست چرب مایه رولت را پهن می کنیم.

مرحله پنجم

حالا مواد را به شکل مستطیل در می آوریم. در ادامه هویج را می شوییم، سپس پوست آن را جدا می کنیم. در ادامه یک قابلمه را تا نیمه پر از آب می کنیم، سپس روی حرارت قرار می دهیم و هویج را به آن اضافه می کنیم تا بپزد.

مرحله ششم

در ادامه جعفری ساطوری را به صورت پخش روی مایه رولت می ریزیم، سپس زرشک را مانند جعفری به صورت پخش روی مواد می ریزیم. در ادامه هویج پخته را به صورت درسته در ابتدای مایه رولت مرغ قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا به کمک پلاستیک زیر مایه، رولت را دور هویج رول می کنیم، سپس دو طرف آن را محکم می بندیم و به صورت شکلات پیج در می آوریم. در ادامه اجازه می دهیم رولت مرغ به مدت ۱ ساعت درون یخچال استراحت کند.

مرحله هشتم

در حین استراحت کردن رولت درون یخچال، سس را آماده می کنیم. برای این منظور پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس به صورت ریز رنده می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم، سپس به آن مقداری روغن اضافه می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله پیاز رنده شده را به تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه نمک، فلفل سیاه، زرد چوبه، رب گوجه فرنگی و سس کچاب را به تابه اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم تا رب کاملا سرخ شود.

مرحله دهم

حالا آب جوش و عصاره مرغ را به سس اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شود و اجازه می دهیم مواد جوش بیاید. در ادامه رولت را از یخچال خارج کرده، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و به آن مقداری روغن اضافه می کنیم.

مرحله یازدهم

در این مرحله رولت مرغ درون تابه قرار می دهیم و به طور کاملسرخ می کنیم. در ادامه سس را اطراف رولت مرغ می ریزیم، سپس آب لیمو ترش تازه، چوب دارچین و زعفران دم کرده را به سس اضافه می کنیم و درب تابه را می گذاریم.

مرحله دوازدهم

حالا حرارت را بسیار ملایم می کنیم تا سس غلیظ شده و رولت مرغ کاملا بپزد. در ادامه گاهی از مایه سس روی رولت می ریزیم تا سس به خورد رولت برود و خشک نشود. می توانیم این رولت خوشمزه را در فر نیز درست کنیم.

مرحله سیزدهم

برای این منظور فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم و اجازه می دهیم گرم شود. در ادامه رولت مرغ را به همراه سس درون سینی فر می گذاریم، سپس به مدت ۲ ساعت درون فر قرار می دهیم.

مرحله چهاردهم

در نهایت رولت مرغ را درون ظرف مورد نظر قرار می دهیم، سپس سس را اطراف آن می ریزیم و با چاقو به صورت حلقه ای برش می زنیم. برای تزیین رولت می توانیم از خلال پسته و خلال بادام استفاده کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 9 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.