طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه سس مایونز با ماست طرز تهیه سس مایونز بدون خردل طرز تهیه سس مایونز خانگی ساده طرز تهیه سس مایونز کم چرب خانگی طرز تهیه سس مایونز فرانسوی طرز تهیه سس مایونز با مخلوط کن طرز تهیه سس مایونز مهرام فیلم طرز تهیه سس مایونز خانگی

سس مایونز یکی از انواع چاشنی های بسیار پر مصرف و محبوب در سراسر جهان است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سس مایونز در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم سس مایونز
سرکه سفید½ لیوان
آب۱ لیوان
تخم مرغ۱ عدد
روغن مایع یا روغن زیتون½ لیوان
نشاسته ذرت۲ قاشق غذاخوری
سس خردل۱ قاشق مرباخوری
شکر۱ قاشق مرباخوری
نمک و فلفل قرمزبه مقدار کافی

طرز تهیه سس مایونز

مرحله اول

برای تهیه سس مایونز خانگی ابتدای کار آب را به همراه سرکه، شکر، نمک و نشاسته ذرت را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شوند. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله مخلوط نشاسته ذرت را به صورت مداوم هم می زنیم تا ته نگیرد و به غلظت فرنی برسد. در ادامه مخلوط نشاسته ذرت را از روی حرارت بر می داریم، سپس اجازه می دهیم از دمای آن کمی کاسته شود.

مرحله سوم

حالا تخم مرغ را به همراه روغن مایع یا روغن زیتون، سس خردل و فلفل قرمز درون بلندر می ریزیم، سپس با دور تند دستگاه به مدت ۲ دقیقه مواد را هم می زنیم. در ادامه در حین هم زدن مخلوط نشاسته ذرت را طی ۴ مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا بدون وقفه مجددا ۱۰ دقیقه دیگر به هم زدن مایه سس ادامه می دهیم. در ادامه توجه داشته باشید زمانی که مایه سس غلیظ شد، هم زدن را متوقف کنید تا مایه سس روغن نیندازد. در ادامه مایه سس را درون شیشه درب دار می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله درب شیشه را می بندیم، سپس اجازه می دهیم سس را به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون یخچال بماند تا جا بیوفتد. دقت کنید در صورتی که برای تهیه سس از روغن زیتون استفاده کردید، بافت آن نسبت به مابقی سس ها رقیق تر است.

مرحله ششم

اگر از روغن مایع برای تهیه سس مایونز استفاده کنید بافت سس غلیظ تر می شود. توجه داشته باشید که به دلیل نداشتن مواد نگهدارنده، سس مایونز خانگی را بیش از ۱ هفته در یخچال نمی توان نگهداری کرد. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 11 بهمن 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.