طرز تهیه کاپ کیک گیلاس

طرز تهیه کاپ کیک گیلاس , دستور پخت کاپ کیک گیلاس

کاپ کیک گیلاس یکی از انواع کیک های خوشمزه و میوه ای است که با رسپی های مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کاپ کیک گیلاس در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کاپ کیک گیلاس
تخم مرغ۳ عدد
آرد۲٫۵ لیوان
شکر۱٫۵ لیوان
شیر⅓ لیوان
ماست⅓ لیوان
روغن مایع½ لیوان
وانیل½ قاشق چایخوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
گیلاس۱٫۵ لیوان

طرز تهیه کاپ کیک گیلاس

مرحله اول

برای تهیه کاپ کیک گیلاس خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کرده و اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه هسته گیلاس ها را جدا کرده و از عرض برش می زنیم و کنار می گذاریم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ سفید و کش دار شود. حالا شیر را به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

در ادامه مجددا مایه درون کاسه را با همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم. حالا ماست و روغن مایع را به ترتیب به کاسه اضافه کرده و هر کدام را به مدت ۳۰ ثانیه هم می زنیم تا مایه کاملا یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد و بکینگ پودر را ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی ۳ مرحله به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت مخلوط می کنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود. حالا کاغذهای کپسولی را درون قالب مافین می گذاریم.

مرحله پنجم

در ادامه دو قاشق غذاخوری از مایه کیک را درون قالب ریخته و گیلاس های خرد شده را روی مایه قرار می دهیم، سپس به همین ترتیب مراحل را ادامه می دهیم تا دو سوم گنجایش کاغذهای کپسولی پر شود.

مرحله ششم

حالا قالب را درون فر گذاشته و اجازه می دهیم کاپ کیک ها به مدت ۴۰ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت ۳۰ دقیقه یک سیخ چوبی یا خلال دندان در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله هفتم

در صورتی که مایه کیک به سیخ چوبی یا خلال دندان نچسبیده بود، کیک کاملا پخته است. در ادامه قالب را از فر خارج کرده و کاغذهای کپسولی را از قالب جدا می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاپ کیک ها کاملا خنک شوند. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 10 تیر 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.