طرز تهیه فسنجان با گوشت قلقلی

طرز تهیه فسنجان با گوشت برای 4 نفر طرز تهیه خورش فسنجان با گوشت برای 10 نفر طرز تهیه فسنجان با گوشت قلقلی برای ۸ نفر طرز تهیه فسنجون با گوشت قلقلی برای دو نفر فسنجون با گوشت قلقلی برای 6 نفر طرز تهیه خورشت با گوشت قلقلی طرز تهیه فسنجون با گوشت قلقلی برای ۵ نفر فیلم طرز تهیه فسنجون با گوشت قلقلی

خورش فسنجان با گوشت قلقلی یکی از روش های درست کردن این خورش خوشمزه و اصیل ایرانی است که طرفداران خاص خودش را دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه فسنجان با گوشت قلقلی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
گردوی چرخ کرده۳۰۰ گرم
رب انار۱ فنجان
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
پیاز۱ عدد
شکردر صورت تمایل
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه فسنجان با گوشت قلقلی

مرحله اول

برای تهیه خورش فسنجان خوشمزه با گوشت قلقلی ابتدا گوشت چرخ کرده را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه پیاز را رنده می کنیم و آب اضافی آنرا به طور کامل می گیریم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز رنده شده را به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه روی کاسه را به طور کامل با سلفون می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم.

مرحله سوم

در همین حین گردوی چرخ شده را به همراه کمی روغن داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس گردو را کمی تفت می دهیم تا رنگش تغییر کند. پس از اینکه رنگ گردو یک درجه تیره تر شد، ۲ لیوان آب سرد اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله اجازه می دهیم گردوی چرخ شده با حرارت ملایم بپزد و به خوبی روغن بیندازد. در ادامه رب گوجه فرنگی را با کمی روغن به صورت جداگانه سرخ می کنیم، سپس به همراه رب انار به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کاسه حاوی گوشت چرخ کرده را از یخچال خارج می کنیم، سپس گوشت چرخ کرده را به قلقلی هایی به اندازه گردو تبدیل می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، قلقلی ها را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی سرخ می کنیم. پس از اینکه تمام قسمت های قلقلی ها به صورت یکدست سرخ شد، آنها را به آرامی به قابلمه خورش اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

حالا اجازه می دهیم خورش با حرارت ملایم به مدت ۳۰ دقیقه دیگر بپزد تا جا بیفتد. پس از گذشت ۱۵ دقیقه طعم خورش را تست می کنیم و در صورت نیاز مقداری نمک، فلفل سیاه و ادویه های دلخواه خود را اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

در نهایت اجازه می دهیم گوشت های قلقلی به طور کامل بپزند و آب خورش کم شود. پس از اینکه خورش به طور کامل جا افتاد، آنرا درون ظرف دلخواه می کشیم و با دانه های اناز تزیین کرده و به همراه برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 29 مهر 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.