طرز تهیه بال مرغ سوخاری رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه بال مرغ سوخاری رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه بال مرغ سوخاری بال مرغ سوخاری یکی از انواع غذاهای خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر جهان دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه لبو بازاری

طرز تهیه لبو با نبات طرز تهیه لبو قرمز در خانه طرز تهیه لبو در زودپز طرز تهیه لبو شیرازی طرز تهیه لبو نی نی سایت طرز تهیه لبو بازاری

لبو از خوراکی های بسیار محبوب فصل پاییز و زمستان است که در دکه های خیابانی به فروش می رسد ، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لبو بازاری در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
چغندر قرمز۵۰۰ گرم
نبات۱ تکه بزرگ

طرز تهیه لبو بازاری

مرحله اول

برای تهیه لبوی خوشمزه و ساده ابتدا چغندرهای قرمز را به خوبی می شوییم، سپس سر و ته چغندرها را با یک کارد تیز جدا می کنیم. توجه داشته باشید که نیاز نیست، پوست چغندرهای قرمز را بگیریم.

مرحله دوم

در این مرحله چغندرهای قرمز را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و به اندازه ای آب اضافه می کنیم که سطح آب یک بند انگشت بالاتر از سطح چغندرهای قرمز باشد. در ادامه قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم که چغندرهای قرمز به طور کامل بپزند. حدود ۲ تا ۳ ساعت برای پخت کامل چغندر قرمز کافی است. پس از اینکه چغندرها به طور کامل پختند، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا چغندرها خنک شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از اینکه چغندرها از حرارت افتادند، آنها را پوست می گیریم، سپس مجددا به قابلمه حاوی آب لبو اضافه می کنیم. در ادامه به اندازه دلخواه نبات به قابلمه اضافه کرده و مجددا روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که می توانیم لبو را با شکر یا شیره انگور نیز درست کنیم، اما استفاده از نبات از قدیم الایام به این دلیل مرسوم است که نبات مصلح لبو است و باعث می شود که طبع لبو متعادل شود.

مرحله ششم

حالا باید صبر کنیم تا نبات به طور کامل ذوب شده و به خورد لبوها برود. در ادامه کمی زمان می دهیم تا آب درون قابلمه کمتر شود و لبوها ها شیرین شوند، سپس در ظرف مورد نظرمان می کشیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 19 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.