طرز تهیه قطاب ساده به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قطاب ساده به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قطاب قطاب از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قطاب در …

طرز تهیه کیک نسکافه به روش کافی شاپی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک نسکافه به روش کافی شاپی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک نسکافه کیک نسکافه یکی از انواع کیک های خوشمزه کافی شاپی است که در کنار نوشیدنی های داغ سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شیرینی رویال بادام ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی رویال بادام ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی رویال بادام شیرینی رویال بادام یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که معمولا برای پذیرایی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه نان صبحانه بازاری

طرز تهیه نان صبحانه فوری طرز تهیه نان صبحانه با شیر طرز تهیه نان خانگی فوری طرز تهیه نان بدون فر و خمیر مایه فیلم طرز تهیه نان صبحانه طرز تهیه نان صبحانه ترکی طرز تهیه نان صبحانه فرانسوی انواع نان صبحانه

نان صبحانه یکی از نان های پر مصرف و خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان صبحانه بازاری در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم نان صبحانه
آرد سفید۵ تا ۶ لیوان
شیر گرم۱ لیوان
خمیر مایه فوری۱ قاشق غذاخوری
شکر۱ لیوان سرخالی
تخم مرغ۳ عدد
روغن½ لیوان سرپر
آب ولرم½ لیوان
نمک۱ قاشق چایخوری
کنجد۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه نان صبحانه بازاری

مرحله اول

برای تهیه نان صبحانه خوشمزه ابتدا خمیر مایه فوری را به همراه شکر و آب ولرم داخل یک کاسه مناسب با هم ترکیب می کنیم، سپس روی کاسه را می پوشانیم و چند دقیقه کنار می گذاریم تا خمیر مایه عمل بیاید.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را درون یک کاسه بزرگ می ریزیم، سپس با همزن دستی مخلوط می کنیم تا یکدست شود. در ادامه شیر ولرم را به همراه باقیمانده شکر، روغن و خمیر مایه عمل آمده به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

حالا مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه آرد و نمک را با هم ترکیب می کنیم، سپس روی مواد درون کاسه الک کرده و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و لطیف جمع شود.

مرحله چهارم

توجه داشته باشید که فقط تا زمانی آرد اضافه می کنیم که خمیر به دست نچسبد. پس از اینکه خمیر دیگر به دست نچسبید، اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم، سپس یک کاسه مناسب را با روغن به خوبی چرب می کنیم.

مرحله پنجم

حالا خمیر آماده شده را چونه گرفته و به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت یک ساعت در فضای آشپزخانه استراحت می دهیم تا حجم خمیر تقریبا دو برابر شود.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان خمیر را به ۴ تا ۶ قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را به صورت جداگانه چونه می گیریم. در ادامه روی چونه ها را با پارچه می پوشانیم و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر استراحت می دهیم تا خمیر ور بیاید.

مرحله هفتم

در این مرحله فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده و اجازه می دهیم گرم شود، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه خمیرها را با وردنه باز کرده و به ترتیب درون سینی فر می چینیم.

مرحله هشتم

حالا یک زرده تخم مرغ را با چنگال ترکیب می کنیم و روی خمیرها را با زرده تخم مرغ رومال کرده و مقداری کنجد روی آنها می پاشیم. در ادامه سینی فر را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا به طور کامل بپزند.

مرحله نهم

پس از اینکه پخت نان ها به طور کامل به پایان رسید، چند دقیقه گریل را روشن می کنیم تا روی نان ها طلایی شود. در ادامه نان ها را از فر خارج کرده و درون پارچه نخی قرار می دهیم تا در زمان سرو نرم بمانند.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.