طرز تهیه زیره جوش به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه زیره جوش به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه زیره جوش زیره جوش یکی از غذاهای کمکی قدیمی در برخی شهرهای کشورمان محسوب می شود که برای تقویت بدن درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه لوبیا چشم بلبلی پلو ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه لوبیا چشم بلبلی پلو ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه لوبیا چشم بلبلی پلو لوبیا چشم بلبلی پلو یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه تر حلوا خوشمزه و مخصوص به روش سنتی شیرازی

طرز تهیه تر حلوا خوشمزه و مخصوص به روش سنتی شیرازی

طرز تهیه تر حلوا شیرازی ترحلوای شیرازی، حلوای سنتی شیرازی است که از قدیم خیلی مرسوم بوده است و در جشن ها و مهمانی ها، عزاداری یا ایام رمضان زیاد استفاده می …

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای بدون سیخ طرز تهیه جوجه کباب تابه ای با سیخ چوبی فیلم طرز تهیه جوجه کباب تابه ای طرز تهیه جوجه کباب تابه ای آبدار طرز تهیه جوجه کباب در ماهیتابه رژیمی طرز تهیه جوجه کباب تابه ای با سس مایونز طرز تهیه جوجه کباب تابه ای دودی

جوجه کباب تابه ای از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه جوجه کباب تابه ای در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ۸۰۰ گرم
سس مایونز۴ قاشق غذاخوری
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
پیاز۲ عدد بزرگ
لیمو ترش۱ عدد
فلفل دلمه ای۱ عدد
زعفران دم کرده½ فنجان
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
کره یا روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

مرحله اول

برای تهیه جوجه کباب تابه ای خوشمزه ابتدا سینه مرغ را به صورت مکعبی کمی کوچکتر از جوجه کباب سیخی خرد می کنیم و درون یک کاسه جادار می ریزیم. در ادامه زعفران دم کرده را به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه زعفران به طور کامل به خورد گوشت مرغ رفت، آنرا به مدت ۱۵ دقیقه در فضای آشپزخانه کنار می گذاریم. پس از گذشت این زمان روغن زیتون را به کاسه اضافه کرده و به خوبی ترکیب می کنیم تا گوشت مرغ کاور شود.

مرحله سوم

در این مرحله سس مایونز را به همراه آب لیمو ترش، مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کرده و مواد را کمی ترکیب می کنیم. در ادامه پیاز و فلفل دلمه ای را به صورت خلالی درشت خرد کرده و به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

حالا مواد را کمی زیر و می کنیم تا پیاز و فلفل دلمه ای به صورت یکدست درون کاسه پخش شوند. در ادامه روی درب کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت چند ساعت در یخچال قرار می دهیم تا گوشت مرغ طعم دار شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان کاسه را از یخچال خارج می کنیم. می توانیم جوجه ها را به سیخ چوبی بکشیم یا اینکه بدون سیخ آنها را بپزیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت و مقداری کره یا روغن به تابه اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله تکه های گوشت مرغ را به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم به خوبی سرخ شوند. پس از اینکه یک سمت جوجه ها طلایی شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز به طور کامل سرخ شود.

مرحله هفتم

در حین سرخ شدن جوجه ها می توانیم چند عدد گوجه فرنگی هم از وسط نصف کرده به تابه اضافه کنیم. در نهایت جوجه کباب و گوجه های سرخ شده را در ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 23 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.