طرز تهیه ترشک آلبالو، با طعمی جذاب و به یادماندنی!

طرز تهیه ترشک آلبالو، با طعمی جذاب و به یادماندنی!

طرز تهیه ترشک آلبالو ترشک آلبالو یکی از تنقلات خوشمزه و دلچسب است که خیلی راحت و سریع درست می‌شود و با طعم ملس و ترش و شیرینی که دارد خیلی پرطرفدار …

طرز تهیه کیک شکلاتی کاراملی خانگی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک شکلاتی کاراملی خانگی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک شکلاتی کاراملی کیک شکلاتی کاراملی یکی از انواع کیک‌های خوشمزه و لذیذ و پر انرژی است که بافتی لطیف و سبک دارد و خیلی راحت و با روش‌های مختلف …

طرز تهیه رولت موزاییکی به روش خانگی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه رولت موزاییکی به روش خانگی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه رولت موزاییکی رولت موزاییکی یکی از انواع شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ است که بافتی سبک و نرم و لطیف دارد و خیلی راحت و سریع و بدون نیاز به فر …

طرز تهیه ویفر

فیلم طرز تهیه ویفر طرز تهیه ویفر ساده طرز تهیه ویفر رول رول طرز تهیه ویفر آشپزخانه کوچک من طرز تهیه رنگارنگ خانگی طرز تهیه ویفر شکلاتی طرز تهیه ویفر رنگارنگ مینو طرز تهیه ویفر کاراملی

ویفر یکی از انواع بیسکوئیت های ساده و خوشمزه بین المللی است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ویفر در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم ویفر
نان میکادو۲ عدد
آرد قنادی۱ پیمانه
روغن مایع½ پیمانه
کره۱ قاشق غذاخوری
وانیل۱ قاشق چایخوری
اسانس میوه ای (اختیاری)چند قطره
پودر قند⅔ پیمانه
مواد لازم کارامل
خامه۱۰۰ گرم
کره۴۰ گرم
شکر⅔ پیمانه
عسل¼ پیمانه
نمکنوک قاشق چایخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری
اسانس کارامل (اختیاری)چند قطره

طرز تهیه ویفر

مرحله اول

برای تهیه ویفرخوشمزه، ابتدا آرد قنادی را درون کاسه ای جداگانه دو مرتبه الک می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه آرد قنادی را مجددا درون الک می ریزیم، سپس درون تابه الک می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله آرد قنادی را تفت می دهیم تا کمی تغییر رنگ دهد. در ادامه روغن مایع را به آن اضافه می کنیم، سپس خوب هم می زنیم تا مواد مخلوط و یکدست شود. در ادامه درون یک کاسه جداگانه پودر قند و وانیل را دو مرتبه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا مخلوط پودر قند را مجددا درون الک می ریزیم، سپس ابن بار روی مواد درون تابه الک می کنیم و به خوبی مخلوط کنیم تا مواد یکدست شود. در صورتی که مخلوط آرد سفت بود، به آن مقداری روغن اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله اسانس کارامل را به مخلوط آرد اضافه می کنیم، سپس از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم خنک شود. در این حین کارامل را آماده می کنیم. ابتدا یک تابه مناسب روی حرارت خیلی ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم گرم شود.

مرحله پنجم

در این مرحله شکر را به تابه اضافه می کنیم، سپس مدام هم می زنیم و اجازه می دهیم تمام دانه های شکر ذوب و کاراملی شود. در ادامه عسل و نمک را به شکر ذوب شده اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود.

مرحله ششم

حالا شعله را خاموش می کنیم، سپس کره را به تابه اضافه می کنیم، سپس تند تند هم می زنیم تا مواد مخلوط و یکدست شود. در ادامه بلافاصله پس از کره، خامه را به مواد اضافه کرده، سپس مجددا هم می زنیم تا مخلوط و یکدست شود.

مرحله هفتم

در این مرحله روی سطح کار یک لایه نان میکادو قرار می دهیم، سپس از مخلوط آردی روی نان میکادو می ریزیم، سپس روی تمام سطح پخش می کنیم. در ادامه یک لایه نان میکادو روی آن قرار می دهیم و روی آن از مایه کاراملی می ریزیم.

مرحله هشتم

حالا به همین ترتیب لایه لایه مخلوط آردی و مایه کاراملی روی نان میکادو می ریزیم و پخش می کنیم، در ادامه لایه آخر نان می گذاریم. روی ویفر پارچه تمیز می گذاریم، سپس یک جسم سنگین رو آن قرار می دهیم تا لایه ها بهم بچسبد.

مرحله نهم

در نهایت اجازه می دهیم ویفر به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال استراحت کند. در ادامه ویفر را از یخچال خارج می کنیم، سپس قسمت های اضافی ویفر را جدا می کنیم و به فرم دلخواه برش می زنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 6 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.