طرز تهیه کیک کارامل به روش مخصوص و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک کارامل به روش مخصوص و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک کارامل کیک کارامل یکی از انواع کیک های مجلسی و خوشمزه بین المللی است که معمولا در کافه ها سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه شیرینی مربایی به روش مشهدی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی مربایی به روش مشهدی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی مربایی شیرینی مربایی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه ایرانی است که با نام های متنوعی شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه نان کریسمس به روش ایتالیایی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان کریسمس به روش ایتالیایی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان کریسمس نان کریسمس یکی از انواع نان های پرطرفدار ایتالیایی است که برای جشن کریسمس پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان …

طرز تهیه دونات ساده

طرز تهیه دونات بدون فر طرز تهیه دونات ساده طرز تهیه دونات در فر طرز تهیه دونات بدون کره دانلود طرز تهیه دونات شکلاتی خانگی فیلم طرز تهیه دونات در فر طرز تهیه دونات کارگاهی طرز تهیه دونات با ماست با پیمانه

دونات از شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دونات ساده در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم دونات
آرد قنادی۴ لیوان
شکر۳ قاشق غذاخوری
نمکنوک قاشق چایخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری
خمیر مایه فوری۱ قاشق غذاخوری
شیر۱ لیوان
کره۱۰۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
روغن مایعبه مقدار کافی

طرز تهیه دونات ساده

مرحله اول

برای تهیه دونات خوشمزه در ابتدای کار یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس نمک، شکر، وانیل و خمیر مایه را اضافه می کنیم و با هم زن دستی خوب مخلوط می کنیم، سپس آرد را درون الک می ریزیم و درون کاسه الک می کنیم.

مرحله دوم

حالا مجددا مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یک دست شود. در ادامه یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس شیر را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم شیر گرم شود. توجه داشته باشید شیر جوش نزد.

مرحله سوم

در این مرحله کره را روی حرارت غیر مستقیم قرار می دهیم تا کمی نرم شود. در ادامه شیر ولرم، کره و تخم مرغ را درون کاسه حاوی مخلوط آرد می ریزیم و مواد را کمی با قاشق مخلوط می کنیم، سپس با دست خوب ورز می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله روی سطح کار را مقداری آرد می پاشیم، سپس خمیر را روی سطح کار منتقل می کنیم. در ادامه به مدت ۱۵ دقیقه با دست خوب ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نچسبد درست شود.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید در صورت چسبیدن خمیر به دست مقداری آرد اضافه کنید. در ادامه یک کاسه مناسب و جا دار انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با مقداری روغن چرب می کنیم و خمیر را درون کاسه قرار می دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت خمیر در دمای محیط استراحت کند. توجه داشته باشید زمان استراحت خمیر بیشتر از ۱ ساعت نشود. در ادامه سطح کار را مقداری آرد می پاشیم.

مرحله هفتم

در این مرحله خمیر را روی سطح کار منتقل می کنیم، سپس با دست ورز می دهیم تا حجم و پف آن گرفته شود. در ادامه به کمک وردنه خمیر را به قطر ۱ سانتی متر باز می کنیم و با قالب دونات آنرا قالب می زنیم.

مرحله هشتم

توجه داشته باشید که اگر خمیر را دوباره جمع کنید و وردنه بکشید کیفیتش پایین می آید. در ادامه برش های دونات را روی کاغذ روغنی قرار می دهیم، سپس روی آن را با نایلون فریزر می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه استراحت کند.

مرحله نهم

در این مرحله یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه درون آن روغن مایع می ریزیم تا دونات ها درون روغن شناور بمانند، سپس وقتی روغن کاملا داغ شد، دونات ها را به آرامی درون روغن میگذاریم.

مرحله دهم

حالا با قاشق از روغن داغ روی خمیر می ریزیم تا خمیر پف کند و مغز پخت شود. همه دونات ها را به همین ترتیب سرخ می کنیم. پس از اینکه هر دو سمت دونات ها سرخ شد، روغن اضافی شان را با دستمال حوله ای می گیریم.

مرحله یازدهم

پس از اینکه روغن اضافی دونات ها به طور کامل گرفته شد می توانیم آنها را به سلیقه خود با مواد دلخواه تزیین کرده و سرو کنیم. معمولا برای تزئین دونات از سس شکلات و یا شکلات آب شده استفاده می شود. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 10 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.