طرز تهیه مرغ لا پلو با زرشک به روش مجلسی و طعم عالی

طرز تهیه مرغ لا پلو با زرشک به روش مجلسی و طعم عالی

طرز تهیه مرغ لا پلو با زرشک مرغ لا پلو همان چلو مرغ خوشمزه زعفرانی است که به صورت یک جا در کنار هم پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه کبه سیب زمینی به روش مجلسی و با طعم عالی

طرز تهیه کبه سیب زمینی به روش مجلسی و با طعم عالی

طرز تهیه کبه سیب زمینی کبه سیب زمینی یکی از انواع غذاهای ساده جنوبی کشورمان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه آش اسفناج به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه آش اسفناج به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه آش اسفناج آش اسفناج یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه سالاد تبوله

طرز تهیه سالاد تبوله با بلغور گندم طرز تهیه سالاد تبوله مجلسی طرز تهیه سالاد عراقی تبوله ترکیه طرز تهیه سالاد تبوله با انار طرز تهیه سالاد لبنانی فتوش طرز تهیه سالاد تبوله با کینوا طرز تهیه سالاد تبوله یونانی

سالاد تبوله یکی از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفدار لبنانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد تبوله در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم سالاد تبوله
جعفری تازه۲ پیمانه
نعنا تازه۲ قاشق غذاخوری
پیاز قرمز½ پیاز
پیازچه (اختیاری)۴ عدد
گوجه فرنگی متوسط۳ عدد
بلغور گندم½ پیمانه
آب جوش۱ پیمانه
آب لیمو ترش تازه۱ عدد
روغن زیتون¼ پیمانه
نمک، فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه سالاد تبوله

مرحله اول

برای تهیه سالاد تبوله لبنانی ابتدای کار جعفری، نعنا و پیازچه را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافی آن ها خارج شود. در ادامه بلغور را درون یک لیوان مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا آب جوش را به آن اضافه می کنیم، سپس روی لیوان را با نعلبکی می پوشانیم و اجازه می دهیم بلغور درون آب جوش خیس بخورد. در ادامه جعفری و نعنا را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز ساطوی می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله جعفری و نعنا را درون یک کاسه مناسب می ریزیم. حالا گوجه را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه پوست پیاز را جدا می کنیم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله چهارم

حالا پیاز و گوجه فرنگی خرد شده را درون کاسه می ریزیم. در ادامه پیازچه را به صورت حلقه ای کوچک خرد می کنیم و به مخلوط سالاد اضافه می کنیم. حالا بلغور خیس خورده را صاف می کنیم تا آب اضافی آن خارج شود.

مرحله پنجم

در این مرحله بلغور خیس خورده را به سالاد تبوله اضافه می کنیم، سپس مواد را با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه آب لیمو ترش تازه را صاف کرده، سپس به همراه روغن زیتون به سالاد اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در مرحله پایانی بسته به میزان سلیقه مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و مواد را به خوبی زیر و رو می کنیم. در نهایت روی سالاد را با سلفون می پوشانیم و تا زمان سرو درون یخچال قرار می دهیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 14 دی 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.