طرز تهیه ماهیچه ساده به روش خانگی با طعم و رنگ عالی

طرز تهیه ماهیچه ساده به روش خانگی با طعم و رنگ عالی

طرز تهیه ماهیچه ساده ماهیچه یکی از غذاهای خوشمزه و لاکچری ایرانی است که تقریبا در تمام رستوران های معتبر از غذاهای اصلی محسوب می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه فتوچینی با مرغ مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه فتوچینی با مرغ مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه فتوچینی با مرغ فتوچینی با مرغ یکی از انواع غذاهای فوری و خوشمزه ایتالیایی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه لوبیا چشم بلبلی پلو ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه لوبیا چشم بلبلی پلو ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه لوبیا چشم بلبلی پلو لوبیا چشم بلبلی پلو یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه کوکو سبزی مجلسی

طرز تهیه کوکو سبزی ساده طرز تهیه کوکو سبزی با سیب زمینی طرز تهیه کوکو سبزی با سبزی فریزری طرز تهیه کوکو سبزی ساده برای 4 نفر طرز تهیه کوکو سبزی با برنج طرز تهیه کوکو سبزی با آرد طرز تهیه کوکو سبزی دونفره طرز تهیه کوکو سبزی مجلسی

کوکو سبزی یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است. کوکو سبزی را می ‌توان به روش‌ های مختلفی تهیه کرد و با نان یا برنج سرو نمود، برای مشاهده آموز شکامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکو سبزی مجلسی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
تخم مرغ۶ عدد
سبزی خرد شده۶۰۰ گرم
پیاز چه خرد شده۳ عدد
مغز گردو خرد شده۸۰ گرم
نمک و فلفلبه میزان دلخواه
زرشک شسته و خشک شده۱ قاشق سوپ خوری
سبزی کوکو شامل ۵۵۰ گرم شوید و تره و جعفری و گشنیز و ۵۰ گرم سیر و شنبلیله است

طرز تهیه کوکو سبزی مجلسی

مرحله اول

برای تهیه کوکو سبزی مجلسی در ابتدای کار، یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس سبزی خرد شده را درون آن می ریزیم. در ادامه گردوی خرد شده را به همراه پیازچه خرد شده را هم به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. پس از اینکه مواد به خوبی یکدست شند، در یک کاسه دیگر، تخم مرغ ها را می شکنیم و با چنگال یا همزن دستی می زنیم تا از لختگی در آیند.

مرحله سوم

در این مرحله تخم مرغ همزده را به مواد درون کاسه اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا مایه کوکو کاملا یکدست شود. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و چند قاشق روغن مایع به آن اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، نصف مایه کوکو را درون تابه می ریزیم و با پشت قاشق آنرا به صورت یکدست صاف می کنیم. در ادامه زرشک را به صورت پخش روی مایه کوکو می ریزیم، سپس باقیمانده مایه کوکو را اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

حالا مجددا روی مایه کوکو را پشت قاشق صاف می کنیم و اجازه می دهیم سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کوکو به خوبی سرخ شد، می توانیم آنرا به صورت یک تکه بر گردانیم یا برای راحتی کار آنرا به چهار قسمت تقسیم کنیم و بر گردانیم.

مرحله ششم

پس از اینکه کوکو را بر گرداندیم، اجازه می دهیم تا سمت دیگر آن نیز به خوبی سرخ شود. در پایان کوکو سبزی را در یک ظرف مناسب می کشیم، سپس با مغز گردو، گوجه گیلاسی و .. تزیین کرده و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 30 اردیبهشت 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.