طرز تهیه رولت لواش با مرغ و سبزیجات و طعم بسیار عالی

طرز تهیه رولت لواش با مرغ و سبزیجات و طعم بسیار عالی

طرز تهیه رولت لواش رولت لواش یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده است که با رسپی های مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه خورش بامیه ساده

طرز تهیه خورش بامیه با سیب زمینی طرز تهیه خورشت بامیه ساده طرز تهیه خورش بامیه با مرغ طرز تهیه خورش بامیه با گوشت طرز تهیه خورش بامیه عربی طرز تهیه خورش بامیه با تمر هندی طرز تهیه خورشت بامیه مجلسی طرز تهیه خورش بامیه با لوبیا

خورش بامیه از خورش های اصیل و سالم ایرانی است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود. این خورش خوشمزه اصالتا متعلق به استان های جنوبی کشورمان می باشد و معمولا با طعم تند درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش بامیه ساده در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۳ نفر
گوشت خورشتی۳۰۰ گرم
بامیه۲۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
گوجه فرنگی۳ عدد
رب گوجه فرنگی۲ قاشق غذاخوری
سیر۲ حبه
آبغوره۲ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه، فلفل قرمز و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه خورش بامیه ساده

مرحله اول

برای تهیه خورش بامیه ساده و خوشمزه ابتدا پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز خرد شده را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را به خوبی تفت می دهیم تا کاملا سبک و شیشه ای شود. در ادامه مقداری فلفل سیاه و زردچوبه به پیاز اضافه می کنیم و چند دقیقه دیگر تفت می دهیم تا عطر ادویه ها به طور کامل خارج شود.

مرحله سوم

حالا گوشت را به صورت قیمه ای خرد می کنیم و می شوییم، سپس به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. پس از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد، ۲ لیوان آب جوش به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرخحله درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم گوشت به مدت یک ساعت بپزد. در همین حین گوجه فرنگی ها را پوست می گیریم و با بلندر یا مخلوط کمن پوره می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله پنجم

حالا کمی روغن به تابه اضافه می کنیم، سپس سیر را رنده می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. پس از اینکه عطر سیر خارج شد، رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا طعم و بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود.

مرحله ششم

در این مرحله گوجه فرنگی پوره شده را به تابه اضافه می کنیم و با رب گوجه فرنگی ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند. پس از اینکه یک ساعت از پخت گوشت گذشت ترکیب گوجه فرنگی را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

حالا بامیه ها را تمیز می کنیم و می شوییمف سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن داغ شدف بامیه ها را اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا سرخ شوند.

مرحله هشتم

پس از اینکه ۳۰ دقیقه از اضافه کردن پوره گوجه فرنگی گذشتف بامیه را به قابلمه اضافه می کنیم، سپس نمک و ادویه خورش را اندازه می کنیم و اجازه می دهیم خورش به مدت ۳۰ دقیقه دیگر روی حرارت بماند تا به خوبی جا بیفتد.

مرحله نهم

پس از گذشت ۲۵ دقیقه زعفران دم کرده را به همراه آب غوره اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش به روغن بیفتد. پس از اینکه خورش به خوبی جا افتاد و روغن انداختف انرا در ظرف مناسب می کشیم و به همراه برنج آبکش یا کته سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 19 شهریور 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.