طرز تهیه کوکو پیتزایی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوکو پیتزایی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوکو پیتزایی کوکوی پیتزایی از غذاهای ساده و خوشمزه بین المللی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکو …

طرز تهیه سالاد تبوله به روش لبنانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سالاد تبوله به روش لبنانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سالاد تبوله سالاد تبوله یکی از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفدار لبنانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه آش ماست به روش ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه آش ماست به روش ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه آش ماست آش ماست از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود که در شهرهای مختلف کشورمان با دستورها و مواد متفاوتی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ نذری

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با هویج و فلفل دلمه طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ریش ریشی فیلم طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مرحله به مرحله طرز تهیه زرشک پلو با مرغ دونفره طرز تهیه زرشک پلو با مرغ آب پز طرز تهیه زرشک پلو با مرغ برای 4 نفر طرز تهیه زرشک پلو با مرغ نذری

زرشک پلو با مرغ از غذاهای قدیمی ایرانی محسوب می شود که در مراسم های مهم از آن به عنوان غذای اصلی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه زرشک پلو با مرغ نذری در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
ران یا سینه مرغ۲ تکه
برنج۲ پیمانه
زرشک۶ قاشق غذاخوری
شکر۲ قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی۱٫۵ قاشق غذاخوری
کره۵۰ گرم
پیاز۲ عدد متوسط
زعفران دم کرده۳ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ نذری

مرحله اول

برای تهیه زرشک پلو با مرغ نذری ابتدا برنج را می شوییم و داخل یک ظرف مناسب می ریزیم. سپس به اندازه ای آب اضافه می کنیم که سطح آب یک بند انگشت بالاتر از سطح برنج باشد. در ادامه ۱ قاشق چایخوری نمک نیز اضافه می کنیم.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که زمان خیساندن برنج به نوع برنج بستگی دارد و برنج هر چقدر قدیمی تر باشد، باید مدت بیشتری خیسانده شود. در ادامه پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز را به همراه کمی روغن به قابلمه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا پیاز سبک شود. پس از اینکه پیاز سبک شد، مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم و تفت دادن را یک دقیقه دیگر ادامه می دهیم.

مرحله چهارم

حالا تکه های گوشت مرغ را به قابلمه اضافه می کنیم و هر دو سمت شان را به خوبی سرخ می کنیم. پس از اینکه گوشت مرغ سرخ شد، به اندازه ای آب اضافه می کنیم که روی مرغ را بگیرد، سپس صبر می کنیم تا آب جوش بیاید.

مرحله پنجم

زمانی که آب شروع به جوشیدن کرد، کف های سفید رنگ روی سطح آب را با قاشق جمع می کنیم و دور می ریزیم. در ادامه درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم گوشت مرغ با حرارت بسیار ملایم بپزد.

مرحله ششم

در این مرحله کره را با ۲ قاشق روغن در یک تابه کوچک می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به خوبی داغ شود، سپس رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا کاملا سرخ شود و طعم و بوی خامی آن گرفته شود.

مرحله هفتم

حالا ۱ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده و در صورت تمایل ۱ قاشق غذاخوری گلاب به رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم و با هم ترکیب می کنیم. در ادامه رب گوجه فرنگی سرخ شده را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

پس از گذشت ۵ دقیقه آب لیمو ترش را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش مرغ روغن بیندازد و سس درون قابلمه غلیظ شود. در ادامه زرشک و شکر را به همراه مقداری کره در یک تابه مناسب تفت می دهیم تا زرشک براق شود.

مرحله نهم

نیازی نیست مدت زیادی روی حرارت بماند، فقط تا زمانی که شکر حل شود. در ادامه زرشک را کنار می گذاریم، سپس یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب سریعتر به جوش بیاید.

مرحله دهم

پس از اینکه آب جوش آمد ۱ قاشق غذاخوری نمک و ۱ قاشق روغن مایع به آب جوش اضافه کرده، سپس برنج خیسانده شده را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه درون آب جوش بماند تا نرم شود.

مرحله یازدهم

زمانی که برنج به خوبی نرم شد و مغزش کمی گیر داشت، باید آنرا آبکشی کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم و چند قاشق روغن داخل آن می ریزیم. سپس به سلیقه خود برای ته دیگ از سیب زمینی یا نان استفاده می کنیم.

مرحله دوازدهم

در این مرحله برنج آبکش شده را با کفگیر روی ته دیگ می ریزیم، سپس کمی روغن روی آن می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دم بکشد.

مرحله سیزدهم

پس از اینکه برنج دم کشید، چند قاشق از آن را با زرشک و زعفران مخلوط می کنیم و برای تزیین روی زرشک پلو کنار می گذاریم. در ادامه باقی برنج را در دیس می کشیم و با زرشک و برنج زعفرانی به سلیقه خود تزیین می کنیم.

مرحله چهاردهم

پس از اینکه خورش مرغ آماده شد و سس درون قابلمه به خوبی غلیظ شد، آنرا در یک ظرف مناسب می کشیم. حالا سس باقی مانده در قابلمه را از صافی رد می کنیم و درون یک کاسه کوچک می ریزیم و کنار مرغ ها قرار می دهیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 27 مرداد 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.