طرز تهیه سمنو به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سمنو به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سمنو سمنو یکی از انواع دسرهای خوشمزه و اصیل ایرانی است که معمولا برای سفره هفت سین در عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه بستنی لیمویی

طرز تهیه بستنی لیمویی طرز تهیه بستنی یخی لیمویی طرز تهیه بستنی فالوده ای لیمویی

بستنی لیمویی یکی از انواع بستنی های بسیار خوشمزه و ساده بین المللی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بستنی لیمویی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم بستنی لیمویی
شیر پر چرب۲ لیتر
شکر۱ تا ۱ و نیم لیوان
پودر ثعلب۱ قاشق مرباخوری
رنده پوست لیمو ترش تازه۲ عدد
آب لیمو ترش تازه۲ عدد
زردچوبه۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه بستنی لیمویی

مرحله اول

برای تهیه بستنی لیمویی خانگی ابتدای کار پودر ثعلب را به همراه ۱ قاشق غذاخوری شکر و ۲ قاشق غذاخوری شیر مخلوط می کنیم و هم می زنیم، سپس اجازه می دهیم استراحت کند. در ادامه شیر را درون یک ظرف مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله شیر را روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم شیر گرم شود. در ادامه زمانی که شیر در آستانه جوش زدن بود شکر را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا ذرات شکر درون شیر حل شود.

مرحله سوم

توجه داشته باشید طریقه هم زدن شیر به این گونه است که مقداری از شیر را با ملاقه بر دارید و مجددا درون قابلمه بریزد به همین ترتیب ادامه دهید تا ذرات شکر حل شود. در ادامه زمانی که شیر جوش آمد، مخلوط ثعلب را به شیر اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مجددا شیر را به مدت ۱ ساعت به همان روش مخلوط می کنیم تا کمی غلیظ شود و به رنگ زرد در آید. در ادامه پس از گذشت این زمان شیر را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم ولرم شود.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید در حین ولرم شدن شیر آن را به همان روش مخلوط می کنیم. در ادامه مخلوط شیر را به مدت ۱ ساعت درون یخچال فریزر قرار می دهیم و پس از آن آب لیمو ترش تازه را به همراه رنده پوست لیمو ترش به آن اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا زردچوبه را به بستنی اضافه می کنیم، سپس با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه مجددا بستنی را به مدت ۱ ساعت درون فریزر قرار می دهیم و پس از آن مجددا بستنی را با همزن برقی هم می زنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله این کار را ۵ تا ۶ مرتبه تکرار می کنیم تا بستنی از حالت یخی خارج شده، سپس کش دار شود. در آخرین مرتبه پس از هم زدن، بستنی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس روی آن را کاملا صاف می کنیم.

مرحله هشتم

در نهایت بستنی را به مدت ۵ تا ۶ ساعت درون فریزر قرار می دهیم و اجازه می دهیم بستنی کاملا خودش را بگیرد. در ادامه پس از گذشت این زمان بستنی را از یخچال فریزر خارج می کنیم، سپس اسکوپ می گیریم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 26 اسفند 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.