طرز تهیه ترشی لیته بادمجان

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان طرز تهیه ترشی لیته بادمجان و گوجه طرز تهیه ترشی لیته بادمجان ساده لیته بادمجان و هویج ترشی لیته بادمجان با پوست ادویه ترشی لیته بادمجان

ترشی لیته بادمجان یکی از ترشی های ساده و خوشمزه شمال کشورمان است که با مواد بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی لیته بادمجان در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم ترشی لیته بادمجان
بادمجان۲ کیلو گرم
هویج۵ عدد متوسط
سبزی معطرخشک½ پیمانه
کلم قرمز⅕ کلم
سیر۱ لیوان
فلفل سبزبه مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و گلپربه مقدار کافی
آب جوش سرد شده۱ لیوان
سرکهبه مقدار کافی

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان

مرحله اول

برای تهیه ترشی لیته بادمجان به روش شمالی ابتدای کار بادمجان ها را به همراه هویج ها می شوییم، سپس پوست آن ها را کاملا جدا می کنیم. در ادامه کلم قرمز را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله اجازه می دهیم آب اضافی کلم قرمز کاملا کشیده شود. در ادامه پوست سیر ها را جدا می کنیم و می شوییم و پس از آن فلفل سبز را می شوییم، سپس بادمجان را به همراه هویج و کلم قرمز خرد می کنیم.

مرحله سوم

حالا بادمجان را به همراه هویج، سیر، کلم قرمز و فلفل سبز درون چرخ گوشت می ریزیم و درون یک کاسه مناسب چرخ می کنیم. در ادامه سبزی معطر خشک (مرزه، ترخون، گشنیز، جعفری، شوید و نعنا) را به باقی مواد اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله آب جوشیده شده را به همراه نمک، فلفل سیاه و گلپر به مواد ترشی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه به اندازه ای که روی ترشی را بگیرد سرکه اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در نهایت یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم، سپس ترشی را درون آن می ریزیم و درب ظرف را محکم می بندیم تا از ورود هوا درون آن جلوگیری کنیم. در آخر ترشی را درون یخچال قرار می دهیم تا جا بیوفتد. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.