طرز تهیه چیز کیک قهوه شیک و لاکچری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیز کیک قهوه شیک و لاکچری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیز کیک قهوه چیز کیک قهوه یکی از انواع دسرهای خوشمزه و لاکچری بین المللی است که معمولا برای مجالس و مهمانی های مهم درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه بستنی نسکافه ای به روش خانگی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه بستنی نسکافه ای به روش خانگی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه بستنی نسکافه ای بستنی نسکافه ای یکی از انواع بستنی های ساده و خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه بستنی مگنوم به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه بستنی مگنوم به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه بستنی مگنوم بستنی مگنوم یکی از انواع بستنی های محبوب و پرطرفدار بین همه رده های سنی است که با ترکیبات ساده درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه دسر آلبالویی

طرز تهیه دسر آلبالویی دسر آلبالو با بیسکویت دسر آلبالو ترکیه دسر البالو با خامه دسر آلبالو با شیر

دسر آلبالویی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر آلبالویی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم دسر آلبالویی
نشاسته ذرت۳ قاشق غذاخوری سرپر
آرد۱ قاشق غذاخوری سرپر
شکر۱ لیوان سرخالی
شیر۴ لیوان
تخم مرغ۱ عدد
کره۱ قاشق غذاخوری
وانیل شکری۱ بسته
خامه صبحانه۲۰۰ گرم
مواد لازم سس آلبالویی
آلبالو یخ زده۲ لیوان
شکر۵ قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت۱ قاشق مرباخوری
کره۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه دسر آلبالویی

مرحله اول

برای تهیه دسر آلبالویی خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه آرد، نشاسته ذرت و تخم مرغ درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد درون شیر به طور کامل حل شوند.

مرحله دوم

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و به صورت مداوم به هم زدن ادامه می دهیم تا مخلوط شیر غلیظ شود. زمانی که مخلوط شیر به غلظت فرنی رسید، قابلمه را از روی حرارت برداشته، سپس کره و وانیل را به آن می افزاییم.

مرحله سوم

حالا مایه دسر را به صورت مداوم هم می زنیم تا وانیل و کره کاملا حل شوند. در ادامه اجازه می دهیم مایه دسر در دمای محیط بماند تا کمی از دمای آن کاسته شود، سپس خامه صبحانه را به قابلمه می افزاییم.

مرحله چهارم

حالا مایه دسر را به مدت ۵ دقیقه بدون وقفه هم می زنیم تا خامه به صورت یکدست درون مایه پخش شود. در ادامه ظرف های سرومان را انتخاب کرده، سپس به اندازه که ۱ بند انگشت از سطح ظرف فاصله داشته باشد از مایه دسر می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله به سراغ آماده کردن سس آلبالویی می رویم، برای این منظور آلبالو یخ زده را به همراه شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا آلبالو آب انداخته و جوش بیاید.

مرحله ششم

زمانی که مخلوط آلبالو جوش آمد نشاسته ذرت را با کمی آب مخلوط کرده و به قابلمه اضافه می کنیم، سپس به صورت مداوم هم می زنیم. حالا اجازه می دهیم سس کمی بپزد و در آخر پخت کره را اضافه کرده و قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله هفتم

حالا سس آلبالویی را به صورت داغ روی مایه دسر می ریزیم، سپس اجازه می دهیم در دمای محیط استراحت کند تا کمی از دمای سس کاسته شود. در نهایت دسر را به مدت ۴ ساعت درون یخچال می گذاریم تا کاملا سفت شود. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 31 خرداد 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.