طرز تهیه تاس کباب مرغ

طرز تهیه تاس کباب مرغ و سیب زمینی طرز تهیه تاس کباب مرغ نی نی سایت طرز تهیه تاس کباب مرغ دونفره طرز تهیه تاس کباب کرمانی طرز تهیه تاس کباب با به

تاس کباب مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با ترکیبات مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تاس کباب مرغ در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه مرغ۴۰۰ گرم
هویج۱ عدد
فلفل دلمه ای رنگی۱ عدد
آلو خورشتی ترش۱۲ عدد
سیب زمینی۲ عدد متوسط
پیاز۲ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی۳ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار کافی
ادویه کاری، گرد لیمو و مرزه خشکبه مقدار کافی

طرز تهیه تاس کباب مرغ

مرحله اول

برای تهیه تاس کباب مرغ خوشمزه در ابتدای کار پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت زیاد قرار می دهیم. در ادامه مقداری روغن مایع به قابلمه اضافه کرده و بلافاصله پیاز را می افزاییم.

مرحله دوم

حالا پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود و در همین حین هویج را شسته و پس از جدا کردن پوست آن، به صورت حلقه ای خرد می کنیم، سپس سینه مرغ را به صورت مکعبی خرد کرده و به قابلمه می افزاییم.

مرحله سوم

در این مرحله هویج را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا گوشت مرغ تغییر رنگ بدهد. حالا مقداری نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه کاری و مرزه خشک به قابلمه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا ادویه ها سرخ شوند.

مرحله چهارم

زمانی که آب اضافی سینه مرغ کشیده شد، رب گوجه فرنگی را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا بوی خامی رب گوجه فرنگی از بین رفته و رنگ باز کند. حالا فلفل دلمه ای را به صورت خلالی خرد می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه فلفل دلمه ای را به قابلمه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی آن از بین برود. حالا ۲ لیوان آب جوش را به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم مواد کاملا پخته و خوراک جا بیفتد.

مرحله ششم

در اواسط پخت پوست سیب زمینی را جدا می کنیم و پس از شستن به صورت درشت خرد می کنیم. حالا آلو خورشتی را می شوییم، سپس به همراه سیب زمینی خردشده به قابلمه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله هفتم

در ادامه درب قابلمه را بسته و اجازه می دهیم خوراک کاملا جا بیفتد و مواد به خوبی پخته شوند. ۱۰ دقیقه آخر پخت، مقداری گرد لیمو و زعفران دم کرده به قابلمه می افزاییم و مخلوط کرده، سپس سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 20 تیر 1401

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.