طرز تهیه قارنی یاریخ به روش تبریزی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قارنی یاریخ به روش تبریزی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه قارنی یاریخ قارنی یاریخ یکی از انواع غذاهای خوشمزه استان های آذربایجان شرقی و غربی می باشد که با ترکیبات متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه کوکوی کدو سبز مجلسی

کوکوی کدو سبز و سیب زمینی کوکوی کدو سبز نی نی سایت کوکو کدو سبز رزا منتظمی کوکوی کدو سبز ساده طرز تهیه کوکوی کدو سبز ترکی طرز تهیه کوکوی کدو سبز با مرغ طرز تهیه کوکوی کدو سبز با قارچ طرز تهیه کوکوی کدو شمالی

کوکوی کدو سبز از آن جمله غذاهایی است که در دسته بندی غذاهای رژیمی قرار می گیرد و طعم بسیار خوبی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکوی کدو سبز مجلسی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۳ تا ۴ نفر
کدو سبز۴ عدد متوسط
هویج۲ عدد
پیاز۱ عدد
سیر۲ حبه
پنیر چدار یا گودا (اختیاری)½ پیمانه
تخم مرغ۲ تا ۳ عدد
شوید خشک۱ قاشق غذاخوری
آرد۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه کوکوی کدو سبز مجلسی

مرحله اول

برای تهیه کوکوی کدو سبز خوشمزه ابتدا پوست کدو سبز و هویج را می گیریم، سپس با رنده متوسط رنده می کنیم و درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه نصف قاشق چایخوری نمک روی کدو سبز و هویج رنده شده می ریزیم.

مرحله دوم

حالا کاسه را به مدت ۱۰ دقیقه کنار می گذاریم تا کدو سبز و هویج آب بیندازند. پس از گذشت ۱۰ دقیقه کدو سبز و هویج را با دست به خوبی فشار می دهیم تا آب اضافی شان به طور کامل گرفته شود، سپس مجددا درون کاسه می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز و سیر را رنده می کنیم و پس از گرفتن آب اضافی شان به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه شوید خشک را به همراه پنیر چدار یا گودا، تخم مرغ، آرد و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مواد درون کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

به دلیل اینکه پنیرها حاوی نمک هستند، بهتر است از اضافه کردن مقدار زیاد نمک خودداری کنیم. در ادامه مواد را با قاشق به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا منسجم و یکدست شوند، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری روغن در تابه می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی داغ شود. در ادامه با قاشق مقداری از مایه کوکو بر می داریم و درون روغن می ریزیم، سپس با پشت قاشق آنرا صاف می کنیم و حالت می دهیم.

مرحله ششم

حالا صبر می کنیم تا یک سمت کوکوها به طور کامل سرخ شود، سپس کوکوها را به آرامی بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز به خوبی سرخ شود. برای اینکه در پایان کوکوهای ترد و خشک تری داشته باشیم باید روغن اضافی کوکوها را بگیریم.

مرحله هفتم

برای این منظور، پس از اینکه کوکوها به طور کامل سرخ شدند، آنها را از روغن خارج می کنیم و روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل گرفته شود، سپس در ظرف دلخواه می چینیم و به همراه نان سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 16 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.