طرز تهیه مربای به قرمز ساده و خوشرنگ با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مربای به قرمز ساده و خوشرنگ با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مربای به قرمز مربای به یکی از مرباهای اصیل و خوشرنگ ایرانی است که با روش ها و دستورهای بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه مربای انجیر

طرز تهیه مربای انجیر

مربای انجیر یکی از انواع مرباهای خوشمزه و پرطرفدار است که همانند دیگر مرباها به عنوان صبحانه به همراه نان و کره سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مربای انجیر در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم مربای انجیر
انجیر۱ کیلوگرم
شکر۷۰۰ گرم
آب۱٫۵ لیوان
آب لیمو ترش۳ قاشق غذاخوری
گلاب۲ قاشق غذاخوری
دانه هل۲ دانه
چوب دارچین۱ تکه
زعفران دم کردهبه مقدار کافی

طرز تهیه مربای انجیر

مرحله اول

برای تهیه مربا انجیر خوشمزه در ابتدای کار انجیرها را شسته و روی یک دستمال قرار می دهیم تا رطوبت اضافی شان کشیده شود. در ادامه آب و شکر را درون یک قابلمه مناسب ریخته و روی حرارت متوسط قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا گلاب را به همراه، دانه هل، چوب دارچین و زعفران دم کرده به قابلمه اضافه می کنیم و پس از گذشت ۱۰ دقیقه روی انجیرها چند سوراخ ایجاد کردهف سپس به قابلمه می افزاییم. نصف کردن انجیرها باعث می شود دانه های آن خارج شوند.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم انجیرها درون قابلمه بجوشند، سپس آب لیمو ترش تازه را به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه کف روی مربا را با قاشق جمع کرده و دور می ریزیم تا در نهایت مربای براق و شفافی داشته باشیم.

مرحله چهارم

زمانی که روی مربا حباب های بزرگ ایجاد شد، پخت مربا کافی است، سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم. در ادامه اجازه می دهیم مربا به مدت ۱۲ ساعت در دمای محیط استراحت کند تا کاملا خنک شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان مربا را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس درب آنرا محکم می بندیم تا از ورود هوا درون ظرف جلوگیری کنیم. در نهایت مربا را درون یخچال گذاشته و پس از خنک شدن سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 23 مرداد 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.