طرز تهیه گلوکز ساده به روش خانگی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه گلوکز ساده به روش خانگی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه گلوکز ساده گلوکز یکی از انواع مواد غذایی مرتبط با شیرینی پزی است که در تهیه انواع شیرینی ها و کیک ها مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه کیک فنجانی فوری

طرز تهیه کیک فنجانی با فر طرز تهیه کیک فنجانی یزدی در قابلمه شکلاتی در مایکروفر با قالب بدون شیر

کیک فنجانی یکی از کیک های ساده و فوری بین المللی است که همانطور از نامش مشخص است درون فنجان پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک فنجانی فوری در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک فنجانی
آرد۲ فنجان
تخم مرغ۱ فنجان
شیر یا آب۱ فنجان
شکر۱ فنجان سرخالی
روغن مایع۱ فنجان سرخالی
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری
پودر کاکائو۳ قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای۱۰۰ گرم

طرز تهیه کیک فنجانی فوری

مرحله اول

برای تهیه کیک فنجانی خوشمزه ابتدا تخم مرغ و شکر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن به مدت ۳ تا ۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد کشدار شده و رنگ شان مایل به کرمی شود.

مرحله دوم

در این مرحله روغن و شیر را به ترتیب اضافه می کنیم و هر کدام را به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد یکدست شوند. در ادامه پودر کاکائو را به همراه آرد، وانیل و بکینگ پودر با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم

حالا ترکیب آرد را روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. پس از اینکه مایه کیک آماده شد، فنجان هایی که برای پخت کیک در نظر گرفته ایم را با روغن مایع به خوبی چرب می کنیم.

مرحله چهارم

حالا یک سوم مایه کیک را با فنجان پر می کنیم، یعد چند تکه شکلات تخته ای خرد شده روی مایه کیک قرار می دهیم. در ادامه مقداری دیگر مایه کیک به فنجان ها اضافه می کنیم تا حدودا دو سوم حجم فنجان ها را پر کند.

مرحله پنجم

در این مرحله فنجان ها را درون یک قابلمه بزرگ می چینیم و به اندازه ای آب جوش اضافه می کنیم که نصف حجم فنجان ها درون آب جوش قرار بگیرد. در ادامه قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم تا آب به صورت ریز بجوشد.

مرحله ششم

حالا روی درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم و اجازه می دهیم کیک ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طور کامل بپزند. در نهایت پس از اینکه کیک ها پختند، حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم کیک ها درون قابلمه بمانند.

مرحله هفتم

اگر سریع درب قابلمه را بر داریم ممکن است که پف کیک ها بخوابد و ظاهرشان خراب شود. در ادامه پس از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه درب قابلمه را بر می داریم و فنجان ها از خارج می کنیم. سپس کیک ها را از فنجان ها خارج کرده و درون ظرف دلخواه می چینیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 22 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.