طرز تهیه چیپس ترتیلا به روش بازاری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیپس ترتیلا به روش بازاری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه چیپس ترتیلا چیپس ترتیلا که با نام چیپس ذرت هم شناخته می شود یکی از میان وعده های خوشمزه بین المللی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه کله جوش مخصوص اصفهانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کله جوش مخصوص اصفهانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کله جوش کله جوش یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده ایرانی است که امروزه با اضافه کردن موادی مانند گردو به صورت مجلسی تر تهیه می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه یتیمچه کدو سبز به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه یتیمچه کدو سبز به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه یتیمچه کدو سبز یتیمچه کدو سبز یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوا اوماج تصویری طرز تهیه حلوای اوماج با دوشاب طرز تهیه حلوای اوماج با شیره انگور علت خشک شدن حلوای اوماج طرز تهیه حلوای اوماج بدون شیره حلوای اوماج تبریز حلوای اوماج شمالی طرز تهیه حلوا اوماج برای 50 نفر

حلوای اوماج یکی از انواع حلواهای سنتی ایرانی است که اصالتا متعلق به استان های مازندران می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوای اوماج در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم حلوای اوماج
آرد۴ لیوان
روغن جامد یا روغن صاف۱ لیوان
شیر۱ لیوان
مواد لازم برای شربت
شکر۲ لیوان
آب۲ لیوان
زعفران دم کرده۴ قاشق غذاخوری
گلاب½ لیوان
پودر هل۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه حلوای اوماج

مرحله اول

برای تهیه حلوای اوماج ابتدا آرد را درون یک سینی بزرگ می ریزیم، سپس شیر را با آبپاش یا با دست به صورت پخش روی آرد می پاشیم. در ادامه آرد را به مدت ۲۰ دقیقه با دست ورز می دهیم تا شبیه به گلوله های کوچک (اوماج) شود.

مرحله دوم

در ادامه آردهای گلوله شده را ابتدا از یک صافی بزرگ، سپس از یک صافی کوچک تر عبور می دهیم و اوماج ها ریز را از اوماج های درشت جدا می کنیم. در ادامه آنها را در فضای محیط قرار می دهیم تا به طور کامل خشک شوند.

مرحله سوم

برای این گلوله های آرد سریعتر خشک شوند، بهتر است آنها را هر ۳۰ دقیقه زیر و رو کنیم. در ادامه برای درست کردن شربت، شکر و آب را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر به طور کامل حل شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه شکر به طور کامل درون آب حل شد و شربت شروع به جوشیدن کرد، زعفران دم کرده را به همراه گلاب و هل به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم ۵ دقیقه دیگر شربت با حرارت ملایم بجوشد تا آماده شود.

مرحله پنجم

در این مرحله شربت را از روی حرارت کنار می گذاریم و به سراغ آماده کردن حلوا می رویم. برای این منظور روغن را درون یک تابه مناسب می ریزیم و اجازه می دهیم داغ شد، سپس اوماج های درشت را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا باید اوماج ها را به اندازه ای تفت دهیم که رنگشان کمی قهوه ای شود، سپس حرارت زیر تابه را کمتر می کنیم و اوماج های ریز را به تابه اضافه می کنیم و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر حلوا را تفت می دهیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله هفتم

اگر تمایل داشته باشیم رنگ حلوا تیره تر شود، می توانیم تفت دادن را مدت بیشتری ادامه دهیم. در ادامه شربت را در سه مرحله کم کم به تابه اضافه می کنیم و مواد را به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا حلوا منسجم شود.

مرحله هشتم

پس از اینکه حلوا به غلظت مناسب رسید، تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه یک سینی لبه دار را با کمی روغن چرب می کنیم و حلوا را درون آن می ریزیم، سپس حلوا را به صورت یکدست درون سینی پخش می کنیم.

مرحله نهم

در مرحله پایانی روی حلوا را با پشت قاشق صاف می کنیم، سپس می توانیم حلوا را به همان صورت سرو کنیم، یا اینکه برای مجلسی تر شدن حلوا، آنرا با کاتر به صورت دلخواه قالب می زنیم و در ظرف مورد نظرمان بچینیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 23 مهر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.