طرز تهیه باسلوق

طرز تهیه باسلوق گردویی با شیره انگور ژله ای رولتی با نشاسته خانم جمشیدیان کشدار با ژلاتین

باسلوق یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که به عنوان یک شیرینی مناسبتی بیشتر در مناسبت های خاص مثل عید نوروز و شب یلدا درست می شود. این شیرینی خوشمزه به دلیل اینکه با ژلاتین درست می شود حالتی ژله ای دارد و به دلیل اینکه خیلی راحت می توانیم آنرا بخوریم، نام دیگر آن راحت الحلقوم است. این شیرینی خوشمزه در گذشته فقط با رنگ زرد کمرنگ درست می شده است ولی امروز با رنگ های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه باسلوق گردویی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم باسلوق
نشاسته۲ لیوان
شکر۲ لیوان
وانیل۱ قاشق چایخوری
آب۳ لیوان
گلاب½ لیوان
پودر ژلاتین۲ قاشق غذاخوری
مغز گردو۱ پیمانه
پودر نارگیل۱ لیوان

طرز تهیه باسلوق

مرحله اول

برای تهیه باسلوق خوشمزه ابتدا نشاسته را به همراه ۱ لیوان آب داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و به مدت ۱۵ دقیقه آنرا کنار می گذاریم. پس از گذشت این زمان آب و نشاسته را با همزن دستی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله دوم

در این مرحله ۲ لیوان آب به همراه شکر به کاسه حاوی نشاسته اضافه می کنیم و مجددا مواد را با همزن دستی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه کاسه حاوی مواد را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مواد را به صورت متداوم هم می زنیم.

مرحله سوم

در همین حین پودر ژلاتین را به همراه نصف لیوان آب با هم ترکیب می کنیم، سپس به روش بنماری روی بخار آب قرار می دهیم تا ژلاتین به طور کامل حل شود، سپس به کاسه حاوی نشاسته اضافه می کنیم و با هم ترکیب می کنیم.

مرحله چهارم

پس از اینکه مواد یکدست شدند، وانیل را به همراه گلاب اضافه می کنیم و مواد را به سرعت هم می زنیم تا مواد به غلظتی سفت از فرنی برسد. حالا داخل ظرف مناسب یک پلاستیک پهن می کنیم و روی آن پودر نارگیل می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا ه اندازه یک نارنگی کوچک از مایه باسلوق را روی پودر نارگیل می ریزیم می ریزیم و آنرا می غلطانیم تا کاملا گرد شود و خودش را بگیرد، سپس یک مغز گردو روی ان قرار می دهیم، سپس باسل.وق ها را داخل ظرف مورد نظرمان می چینیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 18 بهمن 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.