طرز تهیه شیرینی بیسکویتی

طرز تهیه شیرینی بیسکویتی یخچالی طرز تهیه شیرینی بیسکویتی بدون فر طرز تهیه شیرینی بیسکویتی عید طرز تهیه شیرینی بیسکویتی شکلاتی

شیرینی بیسکویتی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متفاوتی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی بیسکویتی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی بیسکویتی
شکلات تخته ای۲۸۰ گرم
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
بیسکویت پتی بور۱ بسته
گردو½ فنجان
پنیر ماسکارپونه۲۰۰ گرم
خامه قنادی۱ پیمانه
مواد لازم لایه دوم
شیر۱٫۵ لیوان
آب سرد½ لیوان
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
خامه صبحانه۱۰۰ گرم
شکر۴ قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه شیرینی بیسکویتی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی بیسکویتی خوشمزه در ابتدای کار لایه اول را آماده می کنیم، برای این منظور شکلات را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود، سپس خامه قنادی را به مدت ۱۰ دقیقه با همزن برقی هم می زنیم.

مرحله دوم

زمانی که خامه قنادی فرم گرفت، هم زدن را متوقف کرده، سپس پنیر ماسکارپونه را نیز با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا بافت آن باز شود، سپس خامه قنادی را اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم

حالا پودر کاکائو را به کاسه حاوی شکلات بنماری شده اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا ترکیب شود. در ادامه شکلات بنماری شده را به کاسه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله چهارم

حالا بیسکویت پتی بور را خرد کرده و به همراه مغز گردو خرد شده به کاسه می افزاییم و به خوبی مخلوط کرده و درون قالب کمربندی را با سلفون می پوشانیم، سپس مواد بیسکویتی را درون قالب ریخته و صاف و یکدست می کنیم.

مرحله پنجم

حالا قالب را به مدت ۳ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا سفت شود. پس از گذشت این مدت به سراغ درست کردن لایه دوم می رویم، برای این منظور ژلاتین را درون آب سرد مخلوط کرده و روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم.

مرحله ششم

حالا شیر را به همراه پودر کاکائو و شکر درون یک قابلمه مناسب ریخته و روی حرارت ملایم گذاشته و هم می زنیم تا پودر کاکائو و شکر کاملا حل شوند، سپس چند قاشق از شیر کاکائو را با خامه مخلوط کرده تا هم دما شوند.

مرحله هفتم

در ادامه خامه را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا خامه کاملا حل شود. حالا ژلاتین را به قابلمه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم و پس از خنک شدن به آرامی روی لایه اول درون قالب می ریزیم.

مرحله هشتم

در این مرحله مجددا قالب را درون یخچال گذاشته و اجازه می دهیم شیرینی بیسکویتی به مدت ۳ ساعت دیگر درون یخچال بماند تا لایه دوم کاملا سفت شود. پس از گذشت این زمان شیرینی را تزیین کرده و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.