طرز تهیه کبه سیب زمینی به روش مجلسی و با طعم عالی

طرز تهیه کبه سیب زمینی به روش مجلسی و با طعم عالی

طرز تهیه کبه سیب زمینی کبه سیب زمینی یکی از انواع غذاهای ساده جنوبی کشورمان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه کتلت بادمجان

طرز تهیه کتلت بادمجان کبابی طرز تهیه کتلت بادمجان تصویری کتلت شامی بادمجان کتلت بادمجان و مرغ طرز تهیه کتلت بادمجان با گوشت شامی بادمجان شیرازی طرز تهیه کتلت بادمجان بدون گوشت کتلت بادمجان و سیب زمینی

کتلت بادمجان یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتلت بادمجان در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
بادمجان۵ عدد قلمی
سیب زمینی۲ عدد
پیاز۱ عدد
سیر۲ حبه
تخم مرغ۲ عدد
گوشت چرخ کرده۲۵۰ گرم
آرد سوخاری۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه کتلت بادمجان

مرحله اول

برای تهیه کتلت بادمجان خوشمزه ابتدا بادمجان ها را با پوست روی اجاق گاز یا منقل ذغال کباب می کنیم، سپس پوست بادمجان ها را جدا می کنیم. در ادامه بادمجان های کباب شده را درون یک کاسه بزرگ می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله بادمجان ها را با چاقو یا گوشتکوب به طور کامل له می کنیم. در ادامه سیر، سیب زمینی و پیاز را پوست گرفته، سپس با رنده ریز رنده می کنیم. در ادامه آب اضافی مواد را می گیریم، سپس به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا گوشت چرخ کرده را به همراه تخم مرغ و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست و منسجم شوند. اگر مایه کتلت شل بود، آرد سوخاری را اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

مایه کتلت را به خوبی مخلوط می کنیم تا کاملا منسجم و یکدست شود، سپس روی درب کاسه را به طور کامل با سلفون می پوشانیم و به مدت یک تا چند ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد با هم تلفیق شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان، مایه کتلت را از یخچال خارج می کینم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، به اندازه یک نارنگی از مایه کتلت بر می داریم.

مرحله ششم

حالا مایه کتلت را به صورت گرد شکل می دهیم، سپس با کف دست تخت می کنیم و در روغن داغ می اندازیم تا سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کتلت ها به خوبی سرخ شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود.

مرحله هفتم

به همین صورت تمام کتلت ها را سرخ می کنیم، سپس روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل گرفته شود. در نهایت کتلت ها را در ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 3 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.