طرز تهیه کیک کنجدی نرم و لطیف با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک کنجدی نرم و لطیف با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک کنجدی کیک کنجدی یکی از انواع کیک های خوشمزه کافی شاپی است که معمولا برای میان وعده سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه گلوکز ساده به روش خانگی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه گلوکز ساده به روش خانگی و طعم بسیار عالی

طرز تهیه گلوکز ساده گلوکز یکی از انواع مواد غذایی مرتبط با شیرینی پزی است که در تهیه انواع شیرینی ها و کیک ها مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه کیک نارنگی به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک نارنگی به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک نارنگی کیک نارنگی یکی از کیک های معطر و خوشمزه فصل پاییز است که معمولا به عنوان عصرانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شیرینی مربایی

طرز تهیه شیرینی مربایی با کره طرز تهیه شیرینی مربایی با روغن جامد طرز تهیه شیرینی مربایی مشهدی طرز تهیه شیرینی مربایی با پیمانه طرز تهیه شیرینی مارمالادی طرز تهیه شیرینی مربایی بدون فر طرز تهیه شیرینی مربایی بازاری طرز تهیه شیرینی مربایی مجلسی

شیرینی مربایی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه ایرانی است که با نام های متنوعی شناخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی مربایی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی مربایی
آرد قنادی۶۰۰ گرم
پودر قند۱۰۰ گرم
روغن صاف۳۰۰ گرم
شربت بار یا عسل۶۰ گرم
وانیلنوک قاشق چایخوری
شیر پرچرب۶۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
مارمالادبه مقدار کافی

طرز تهیه شیرینی مربایی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مربایی ساده ابتدا روغن را به همراه پودر قند داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن مخلوط می کنیم تا بافت مواد سبک و پوک شود. در ادامه عسل را به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه شیر و وانیل اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه آرد را روی مواد الک کرده و در حین الک کردن، مواد را مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود.

مرحله سوم

پس از اینکه خمیر نرم و منسجم شد، آنرا درون سلفون می پیچیم و درون یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت ۴ ساعت خمیر را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک ساعت به خمیر در فضای اشپزخانه استراحت میدهیم تا نرم شود.

مرحله چهارم

در این مرحله فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. در ادامه خمیر را از لای سلفون خارج کرده و روی سطح کار با قطر ۳ تا ۵ میلی متر با وردنه باز می کنیم و با کاتر دلخواه قالب می زنیم.

مرحله پنجم

تعداد خمیرهای قالب زده شده را می شماریم و وسط نصف خمیرها را با ته ماسوره سوراخ می کنیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم، سپس خمیرها را به ترتیب درون سینی فر می چینیم.

مرحله ششم

در این مرحله سینی را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا شیرینی ها به طور کامل بپزند. پس از اینکه اطراف شیرینی ها شروع به طلایی شدن کرد، آنها را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شوند.

مرحله هفتم

در این مرحله بین دو هر شیرینی مقداری مارمالاد می ریزیم و آنها را فشار می دهیم تا به طور کامل به هم بچسبند. در صورت تمایل می توانیم برای زیباتر شدن شیرینی ها مقداری بریلو نیز داخل سوراخ روی شیرینی ها بریزیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 3 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.