طرز تهیه راتاتویی ساده به روش رستورانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه راتاتویی ساده به روش رستورانی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه راتاتویی راتاتویی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار اروپایی است که با رسپی های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه کلم پلو شیرازی ساده با گوشت و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کلم پلو شیرازی ساده با گوشت و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کلم پلو شیرازی اصل کلم پلو یک غذای اصیل شیرازی است که با کلم قمری تهیه می شود. اما از آن جا که کلم قمری همیشه در دسترس نیست، می …

طرز تهیه جوجه چینی با سس مخصوص و طعم بسیار عالی

طرز تهیه جوجه چینی با سس مخصوص و طعم بسیار عالی

طرز تهیه جوجه چینی جوجه چینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه چلو گوشت مجلسی بدون رب

طرز تهیه چلو گوشت مجلسی بدون رب طرز تهیه چلو گوشت دونفره طرز تهیه چلو گوشت رستورانی طرز تهیه چلو گوشت با زودپز طرز تهیه چلو گوشت با رب طرز تهیه چلو گوشت ساده طرز تهیه چلو گوشت شاندیزی طرز تهیه چلو گوشت لای برنج

چلو گوشت از غذاهای اصیل و سنتی ایرانی است که برای پذیرایی در مجالس و مهمانی های بسیار مهم تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چلو گوشت مجلسی بدون رب در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گردن یا ماهیچه گوسفند۱ کیلوگرم
پیاز۳ عدد بزرگ
سیر۲ حبه
چوب دارچین۱ تکه
زعفران دم کرده غلیظ½ فنجان
روغن، نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه چلو گوشت مجلسی بدون رب

مرحله اول

برای تهیه چلو گوشت مجلسی و خوشمزه ابتدا پیازها را به صورت خلالی نازک و یکدست خرد می کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار داده و نصف پیاز خرد شده را به همراه مقداری روغن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را چند دقیقه تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود. سپس پیاز را در کف قابلمه به صورت یکدست پخش می کنیم. در ادامه تکه های گوشت را به آرامی روی پیاز سرخ شده می چینیم.

مرحله سوم

حالا نصف زعفران دم کرده را به صورت پخش روی قطعات گوشت می ریزیم، سپس باقیمانده پیاز خرد شده را روی تکه های گوشت می ریزیم تا به صورت کامل روی گوشت را بگیرد. در ادامه حبه های سیر و چوب دارچین را نیز اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا درون قابلمه بخار بپیچد، سپس حرارت را روی کمترین درجه قرار می دهیم و اجازه می دهیم گوشت با آب خودش و آب پیازها با حرارت بسیار ملایم بپزد.

مرحله پنجم

پس از گذشت یک و نیم تا دو ساعت درب قابلمه را بر میداریم و در صورت نیاز ۱ فنجان آب جوش به قابلمه اضافه می کنیم. حالا گوشت را کمی جا به جا می کنیم تا تمام پیازها در زیر گوشت قرار بگیرند، مجددا درب قابلمه را می گذاریم.

مرحله ششم

اگر دوست دارید در کنار چلو گوشت، آب گوشت بیشتری سرو کنید، می توانید مقدار بیشتری آب به قابلمه اضافه کنید. در ادامه اجازه می دهیم گوشت یک تا دو ساعت دیگر با حرارت بسیار ملایم بپزد تا کاملا نرم شود.

مرحله هفتم

پس از اینکه گوشت به طور کامل پخت، باقیمانده زعفران دم کرده را به قابلمه اضافه کرده، سپس حرارت را کمی زیاد می کنیم و پیازها را تفت دهیم تا کاراملی شوند. در پایان تکه های گوشت را در ظرف مورد نظرمان می چینیم.

مرحله هشتم

حالا چوب دارچین و سیر را از قابلمه خارج کرده و دور می ریزیم، سپس آب گوشت را درون یک کاسه کوچک می ریزیم. در پایان گوشت را با پیاز کاراملی تزیین کرده و به همراه برنج ساده یا باقالی پلو سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 12 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.